ТОП новина

Автор: alena
Таємниці Coca-Cola
Його обожнюють майже всі, без нього просто неможливо уявити сучасний McDonald's, він декілька різновидів, його смак додають в цукерки і морозиво. Це - широковідомий та загальноулюблений напій Coca-Cola!
Історія бульбашкового напою почалась ще з 1886 року. Напій винайдено фармацевтом Джоном Пембертоном. В його склад входило листя коки і горіхи коли. А найголовніще те, що Coca-Cola була запатентована як лікарський засіб від нервових розладів і продавалася в аптеках.
Ось декілька цікавих фактів про створення напоїв і розвиток компанії.
1. Coca - Cola зовсім не оригінальний напій. Ще раніше було мінімум 4-5 компаній, які так само випускали колу, але почали робити це раніше.
Сучасна Coca-Cola приховує факт того, що 20 років оригінальний склад напою містив листя коки. До 1906 року це дійсно була Coca-Cola.
2. У часи Другої світової війни кожен солдат США в будь-якій точці світу зможе купити собі пляшку Coca-Cola за ціною в 10 центів. А щоб не возити фірмові скляні пляшки на досить далекі відстані, компанія взяла бюджетні кошти для будуваня заводів у багатьох куточках світу.
3. До Другої світової війни найбільшим ринком збуту Coca-Cola була Німеччина. Під час війни у країни почалися проблеми з цукром, його виготовленням та імпортом. Саме у цей час з'являється добре відома усім Fanta. Цей напій не потребував такої кількості цукру, для його виготовлення використовували сік фруктів.
4. З 2001 по 2009 рік Coca-Cola підписала 85 контрактів продакт-плейсменту в кіно. Coca-Cola з'являється у багатьох фільмах, в тому числі і в фільмах, орієнтованих на дітей: "Гаррі Поттер", мультфільми "Мадагаскар", "Скубі-Ду", "Ельф", "Зачарована".
5. Бізнес-модель компанії Coca-Cola влаштована дуже просто. Є Coca-Cola Enterprises - це найголовніший завод, де за секретною формулою виготовляють концентрат-сироп, який при змішуванні з водою дає той самий смак. Є ботлери - це заводи, які розливають концентрат в пляшки і займаються його дистрибуцією.
А Ви уявляєте своє життя без Coca-Cola?