Міста майбутнього: що чекає нас за півстоліття
Життя вирує і змінюється, технології і винаходи, яким дивувалися всього 15-20 років назад сьогодні є банальними і звичними. Та людям завжди було цікаво – що ж буде далі? Яке воно, майбутнє? Наші фантазії часто малюють в уяві міста, де практично всю роботу за людей виконують роботи, де космічні подорожі – звична справа. Та чи має наша уява хоч щось спільного з тим, що може бути насправді?
Головною ідеєю міст майбутнього є не тільки максимальне використання надновітніх технологій будівництва, а й вдале співіснування техно-дизайну та природи. До речі, піклування про екологію обіцяє стати одним з головних питань.

Транспорт поступово має перетворитися на такий, що не буде забруднювати навколишнє середовище. А це значить, що з вулиць зникнуть авто на бензині та дизпаливі, а їх місце займуть електрокари та альтернативні засоби пересування.
Навколишній світ стане відкритим та прозорим. І для тих, хто любить сховатися у затишних місцях, ніби у мушлі, таких можливостей буде небагато. Все стане вже менш індивідуальним і більш загальним.

Міста перестануть мати звичний для нас вигляд, і можна з впевненістю сказати, що люди будуть жити повсюди – на землі, під нею, у небі та під водою. І проекти таких міст вже розроблені.
Міста-дерева
Швидко зростаючи кількість населення викликає серйозні проблеми з житлом. Міста стають схожими на захаращене горище, де будинки ніби наступають один одному на п’яти. Проект NeoTax пропонує будувати багатоповерхівки не тільки вертикально, а й горизонтально.
Таким чином до певної висоти будівля буде вертикальною, а далі ніби розгалужуватись горизонтально – як дерево.
Це допоможе зберегти зелені насадження на землі, а також створити достатньо велику кількість житла при використанні достатньо невеликої площі.
Місто-оазис
Думаєте, в пустелі неможливо жити? Вам доведуть протилежне архітектори з ОАЕ. Вони збираються побудувати місто-супутник Дубаї просто посеред пустелі. Щоб жителям було комфортно гуляти в спекотну погоду, будуть створені спеціальні доріжки з системами кондиціонування. А електроенергія буде вироблятися, звичайно, сонячними батареями.
Міста у небі
Технологічна столиця Китаю – місто Шеньчжень найближчим часом повинно почати перетворюватися на місто у хмарах. На архітектурному конкурсі по його забудові виграв проект, згідно з яким пропонується побудова кількох взаємопов’язаних башт, висотою 600 метрів. Це буде справжнє місто, яке забезпечуватиме своїх жителів всім необхідним, навіть без потреби спускатися на землю.
«Землечос»
Це хмарочос навпаки. Якщо більша частина передових архітекторів прагне будувати будинки поближче до неба, то мексиканці вирішили освоювати підземні можливості.
Проект під назвою «Землечос» представляє собою концепт міста, що складається з однієї будівлі. Але якої! Вона має увійти на 300 метрів під землю. Це 65-поверхова перевернута піраміда з прозорим дахом, переміщуватися в якій можна буде за допомогою швидкісних ліфтів.
Океанічна спіраль
Ця архітектурно-технологічна розробка японців обіцяє стати першим підводним містом в світі. І в 2035 році там вже зможуть оселитися перші жителі. Така будова має захистити японців від землетрусів та цунамі, і якщо її ефективність буде високою, тоді кількість підводних міст буде зростати.
Мрії стають реальністю. І, як бачите, набагато швидше, аніж нам здається.