ЦІКАВЕ

Автор: t.vdovychenko
Зірка у світі фаст-фуду
Соковита яловичина, неймовірний соус, овочі, особлива потрійна булочка... Продавець на весь голос закликає тебе добре відомим "вільна каса" і ти поспішаєш замовити саме його - Біг Мак, найвідоміший гамбургер від найвідомішої компанії з виготовлення такої смачної, але такої некорисної їжі)
Важко повірити, але у наступному році Біг Мак святкуватиме свій 50-річний ювілей. Батьком Біг Маку вважають Джима Деллігатті, який приготував візитівку McDonald's для того, щоб скласти достойну конкуренцію іншій вуличні їжі.
Особливістю винайденого гамбургера Деллігатті стало те, що він складався з двох яловичих котлет та трьох булочок з кунжутом, які тримають форму сендвіча і не дозволяють йому розвалитися, спеціального соусу, листя салату, сиру, солінь і цибулі.
Рецепт у McDonald's не приховують, тому багато людей намагаються повторити Біг Мак у домашніх умовах. Однак компанія має соус власного виробництва, який і надає фаст-фуду неповторного смаку, який неможливо повторити або ж сплутати з якимось іншим.
Двоповерховий гамбургер став настільки популярним, що одне з видань про економіку розробило так званий "Індекс Біг Мака".
Індекс Бігмак
Найцікавіші різновиди Біг Маку
1. "Монстер Мак" складався з восьми котлет (!) та існував лише в Німеччині.
maxresdefault
2. У Японії існували варіанти Біг-Мака з яйцем (Mega Egg) і з помідором (Mega Tomato) замість другої котлети. Зараз не виробляються.
3. У Ізраїлі, де серед релігійної частини населення заведено не змішувати молочні та м'ясні продукти, пропонується особлива кошерна версія Біг Мака (без сиру).