ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Затьмарюючий погляд та розум: історія одного з найвідоміших діамантів
Діаманти завжди були ознакою багатства та знатності. Ними володіли та носили ті, хто був при владі, та ті, хто вмів заробляти великі гроші. Сьогодні їх популярність ані трохи не зменшилась, але дозволити собі придбати їх, як і раніше, можуть лише ті, хто має в кишені кілька десятків тисяч гривень (якщо це невеличкі екземпляри), а то й сотні тисяч доларів.
Та сьогодні ми розповімо вам про діамант, який прикрашає колекцію Лувру, а до того пройшов довгий шлях зміни своїх господарів, та став роковим для багатьох з них. Це алмаз «Сансі».
slide_226661_980969_free
Скоріше за все, він приїхав до Європи з Індії, адже саме в цій країні алмази були виявлені вперше. Першим європейським господарем каменю став французький король Карл Сміливий. "Сансі" прикрашав мантію вельможі. І король вірив у надзвичайну силу каменю, адже саме з його допомогою збирався завоювати всю Європу. Але, на жаль, удачі "Сансі" Карлу Сміливому не приніс. В битці з швейцарцями король загинув.
72826407_1301500486_Charles_the_Bold_1460
Тоді "Сансі", дорогоцінний та великий, був підібраний звичайним солдатом, який, не розуміючи, що за цінність потрапила йому в руки, користувався діамантом як кремнем. Але в недбалих руках він пробув недовго. Камінь забрав командир, але, знову ж таки, не розуміючи, які багатства тримає в своїх руках, продав за безцінь якомусь священнику.
2d1fb82d32a0097ed4b74dfe2527c0fc
Після того "Сансі" ще довго мандрував від господаря до господаря. І нарешті потрапив до французького маркіза Ніколя де Сансі, на честь якого і отримав свою назву. Він вміло користувався ним, закладаючи банкірам, коли дуже потрібні були гроші. Така собі розмінна монета.
А через якийсь час вирішив продати камінь. Та ціна за нього була така велика, що жоден з багатіїв не міг собі дозволити подібну розкіш.
53514661_b6c0384a95ae1
Господарем "Сансі" став англійський король Яків І, але і він купив діамант на умовах розстрочки. Пізніше за ним полював навіть Наполеон Бонапарт, та камінь безслідно зник.
Інформація про нього з’явилася, коли Наполеона вже не було в живих. Тоді дорогоцінність придбав російський підприємець для своєї молодої дружини. Але і їй він не приніс щастя. Спочатку вона стала вдовою, не встигнувши насолодитись подружнім життям, а потім втратила ще одного коханого на війні.
English born actress Elizabeth Taylor posing in a midnight blue velvet evening gown with sapphire and diamond jewllery, Beverly Hills 1988. (Photo by Terry O'Neill/Getty Images)
Останній раз "Сансі" з’явився на аукціоні, де за нього змагалися Жаклін Кеннеді та Елізабет Тейлор. В результаті він опинився на пальці останньої.
Свої подорожі світом діамант завершив у Луврі. Та багато хто говорить, що там знаходиться лише «брат-близнюк», в той час як оригінал зачаївся у приватній колекції.