ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
З чого починався фаст-фуд: в Америці святкують Національний день хот-дога
Незважаючи на те, що медики не радять їсти «на ходу», ми все ж часто нехтуємо цією забороною, адже час грає велику роль у нашому динамічному житті. І коли його катастрофічно не вистачає на повноцінний сніданок чи обід, на допомогу приходить фаст-фуд.
На щастя, сьогодні його вибір величезний – гамбургери, картопля фрі, паніні, рисова лапша, шаурма. Та погодьтеся, старий добрий хот-дог до теперішнього часу не втрачає перших сходинок наших вподобань.
Походження назви, що в дослівному перекладі значить «гаряча собака», пов’язують зі схожістю довгих ковбасок для хот-догів з таксами. А перші спроби створити таку смачну страву були зроблені в Німеччині, в далекому 15 столітті.
89494174_Gl
Американська історія хот-догу почалася в 1860 році, і причетними до неї були знову ж таки німці. Саме німецькі емігранти привезли до США ідею класти сосиску в свіжу булочку, розрізану навпіл. Та це було скоріше спробою втримати «на плаву» власний бізнес, аніж вдалим стартапом.
Чиказький торговець Антуан Фейхтвагнер, що продавав смажені ковбаски, часто вислуховував нарікання покупців про обпечені пальці. Він навіть пробував давати в користування перчатки, але їх не всі повертали, а на покупці нових можна було збанкротувати.
От тоді його дружина і запропонувала класти сосиску всередину булочки. Так і покупцям стало зручно, і невеличкий бізнес став приносити додаткові доходи.
1460987307176928118
Американцям так сподобалася ця ідея, що дуже скоро хот-дог став популярним по усій країні, і навіть був оголошений національною стравою.
Згідно статистиці, американці з’їдають близько 60 хот-догів на рік, і з величезною радістю та захопленням беруть участь в змаганнях по їх швидкісному поїданню.
А ті, хто вважає себе справжнім фанатом такого перекусу, повинен дотримуватися головних правил:
1. Хот-дог ніколи не їдять з тарілки, лише в руках.
2. Соус, що залишається на пальцях потрібно облизувати, а не витирати.
03-690x460
3. Вишуканий фарфоровий посуд не сумісний з поняттям «хот-дог».
4. Особам, що не досягли 18-річного віку не дозволяється поливати сосиску майонезом та кетчупом.
Популярність цієї страви настільки неймовірна, що майже в кожному штаті США вам запропонують спробувати свій, оригінальний різновид цієї страви. Наприклад, з квашеною капустою, крабовим м’ясом, з додаванням васабі замість гірчиці та авокадо.
Що ж стосується рекордів у швидкісному поїданні хот-догів, то вони вражаючі. Світова першість серед чоловіків належить Джоуі Честнату, якому вдалося за 10 хвилин проковтнути цілих 70 булок з сосисками. А серед жінок найбільшою любителькою поїсти стала Мікі Судо, яка "поглинула" 38 з половиною хот-догів.
51dfb337f9cd0ec50c83bfc7-d254eb3170639e4de04eb527837c825a
Та незважаючи на те, що цей популярний перекус і справді дуже смачний, дієтологи радять ним не зловживати, адже, як не крути, а це незбалансована їжа. Тому насолоджуйтеся фаст-фудом, але в розумній кількості.