ЦІКАВЕ

Автор: t.vdovychenko
Winter is here. "Гра престолів" повертається на екрани
Ми чекали на цю подію більше року. Прем'єра сезону справді культового серіалу двічі переносилась, змушуючи шанувальників неабияк переживати. Отож, нарешті всі прихильники "Гри престолів" зможуть знову поринути у світ Семи королівств та дізнатися хто ж посяде легендарний Залізний Трон.
Спеціально до виходу нового сезону серіалу Рекорд FM зробив для вас підбірку цікавих фактів про "Гру престолів".
1 лист написав автор книг "Пісні льоду і полум'я" Джордж Мартін для актора серіалу. Його отримав Джофрі (Джек Глісон). У листі був всього один рядок: "Вітаю, Вас справді всі ненавидять". Таким чином, Мартін відмітив бездоганне виконання ролі.
garden-of-bones-03-1920
12 липня пройшла прем'єра сьомого сезону "Гри престолів". Актори зібрались у Лос-Анджелесі в концертному залі імені Уолта Діснея.
marshrutka-Recovered-4
На прем'єру також завітали Білі Ходаки, які напередодні встигли прогулятися вулицями Лондона та неабияк здивувати місцевих жителів.
12 статуеток церемонії Еммі отримав серіал у 2015 році. Відповідна кількість нагород стала рекордною для цієї премії.
1243 смерті стільки персонажів загинуло за 6 сезонів "Гри престолу". Рекордним сезоном з кількістю смертей став шостий - режисери "вбили" понад півтисячі людей. Звичайно, більшість вбитих персонажів є другорядними. Однак, є й такі герої, зокрема, Нед Старк, Кхал Дрого, Роберт Баратеон, смерть яких не залишила байдужим жодного глядача.
e2b407100252bf3239b7c7a2aab3104a
Цікаво, що німецькі студенти з Політехнічного Університету в Мюнхені навіть розробили спеціальний алгоритм, який дозволить визначити, чи заплановані смерті або автор просто випадково виводить персонажів з серіалу, для драматизму. Студентам вдалося вгадати 74% смертей в 6 сезоні.
13 мільйонів заробили головні герої "Гри престолів" за 6 попередніх сезонів. Сьомий сезон обіцяє стати найдорожчим - за кожен епізод виконавці ключових ролей отримуватимуть по мільйону доларів.
im-mainactors
1996 року вийшла перша книга Джорджа Мартіна "Пісні льоду та полум'я".
2 місяці майстри різних країн світу виготовляли легендарний Залізний Трон. Стільки ж часу пішло у режисерів на зйомки рекордно великої битви наприкінці шостого сезону.
iron
27 серпня вийде остання серія сьомого сезону.
О 3 годині ночі прокидаються гримери та "масовка" серіалу, щоб втілити масштабні сцени з великою кількістю акторів.
3000 слів містить дотракійська мова. Її придумали спеціально для зйомок серіалу. Зараз Каліфорнійський університет Берклі запровадив курс із вивчення мов популярного серіалу «Гра престолів». Викладатиме його американський лінгвіст Девід Дж. Петерсон, який працював над створенням штучних мов у серіалі - дотракійською та валерійською.
4 години, в середньому, Білі Ходаки проводять у гримерці перед зйомками.
61_main_ukr
400-1500 років нашої ери - саме такий період історії Європи вивчатимуть у Гарвардському університеті на курсі «Справжня "Гра престолів": від сучасного міфу до моделей Середньовіччя». Курс буде присвячений розгляду того, як серія романів «Пісня льоду і полум'я» Джорджа Мартіна і серіал, заснований на ній, «відображає і адаптує, а також спотворює історію "середньовічного світу" Євразії.
52 хвилини триває найкоротша серія "Гри престолів" - останній епізод першого сезону.
7 епізодів триватиме 7 сезон "Гри престолів".
81 хвилину йтиме остання серія сьомого сезону.
8,8 мільйонів переглядів назбирав останній епізод шостого сезону у день виходу. Відповідна цифра не враховує піратський трафік.
І насамкінець, режисери ніколи не покажуть пілотну серію "Гри престолів", тому що... в ній знімались зовсім інші актори!