ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Великі українці: найкращі роботи Богдана Ступки
Його ім’я відоме кожному українцю. Він – Людина з великої літери, справжній патріот та надзвичайно талановитий актор, який не просто грав, а проживав кожну свою роль. Та довготривала робота в театрі не принесла Богдану Ступці великої популярності. Вона прийшла до нього в 70-х роках минулого століття, коли він вперше з’явився на екранах.
Применшити внесок цього видатного актора в розвиток українського кінематографу просто неможливо. Представляємо вас список картин, в яких Ступка зіграв свої головні ролі:
4nyIY9SgbItjBhHNuYeNK0MI1VR
«Білий птах з чорною ознакою»
Цей фільм став дебютним для молодого Богдана, в якому він зіграв ОУНівця. По сюжету він опиняється по дві сторони барикад з рідним братом пыд час Другої світової війни. До нашого часу фільм дійшов у жахливій якості, але у 2016 році його було реставровано за голлівудськими стандартами, і українські глядачі мають можливість насолоджуватися шедевром «поетичного кіно», який завоював свого часу премію «Срібні сирени» у Сорренто.
27s11 stupka2
«Вогнем і мечем»
В картині польського режисера Єжи Гоффмана Богдану Ступці дісталася роль видатного гетьмана України Богдана Хмельницького. У ньому він постає неймовірно талановитим полководцем, але в той же час хитрою, владною людиною, яка свято вірить в своє призначення.
start
«Тарас Бульба»
Головну роль Богдан Сільвестрович зіграв тут бездоганно. Режисер Володимир Бортко навіть не уявляв іншого актора для цього. Класика української літератури перетворилася в чудовий фільм, в якому Тарас Бульба – уманський полковник, людина, що має свої ідеали і переконання, і гостро сприймає ситуації, якщо хтось чинить всупереч ним. Іноді навіть занадто.
filmz.ru_f_94642
«Дом»
Це одна з останніх ролей, яку актор зіграв, борючись зі страшною хворобою. У ньому він - голова сімейства, який встановлює жорсткі правила для усіх домочадців, намагаючись тримати їх в жорстких рамках. Та все змінюється тоді, коли в рідний дім, після 25 років відсутності, повертається син. І все би добре, але гроші протягом свого життя він заробляв зовсім нечесним шляхом, і його переслідують кіллери.
Родичі, які жили у будинку у відносному спокої, починають сваритися на фоні зростаючого напруження, пригадуючи голові сімейства його безкінечний деспотизм. І кривавою розправи йому вже не уникнути.
Богдан Ступка пішов з життя у 71, та залишив по собі неймовірно величезний багаж знань та досвіду для майбутніх поколінь.