ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Великі українці: Катерина Білокур
Її життя - довготривала боротьба за мрію. І хоч багато хто вважав художницю "дивною" та "не від світу цього", вона була однією з небагатьох, хто насмілився йти проти усталених стереотипів. 7 грудня, у день народження письменниці, ми вирішили згадати про її творчість.
Катерина народилася в той час, коли життя української жінки було визначене з самого дитинства - раннє заміжжя, робота по господарству, в полі та виховання дітей. Важко та нецікаво. Можливості навчатися були надто обмеженими, тому неграмотні дівчата не могли знайти ані нормальної роботи, ані претендувати на життя поза межами села.
1370177836_kateryna-bilokur-9
Катерина мріяла малювати з дитинства, і для цього використовувала все, що потрапляло потрапляло під руку - дощечки, тканину, пензлики робила з котячої шерсті, а в якості палетки служив рукав власної кофтини. Батьки відмовлялися підтримувати талант дівчини і були категорично проти такого захоплення.
Та Білокур продовжувала малювати. В якийсь момент жінка зневірилася в своїх силах, і в 34 роки намагалася втопитися у річці. На щастя, її вдалося врятувати. І тільки тоді рідні змирилися з захопленням доньки.
6f2bf5812213-743x1024
Картини української художниці - особливе задоволення для споглядання. Рослинні мотиви в них настільки реалістичні, що здається, ніби ти моментально переносишся на галявину, в поле, сад з живими квітами. І все це малювала людина, яка жодного дня не провела в спеціальному учбовому закладі. Окрім шикарних квітів майстриня зображувала також пейзажі та малювала портрети.
Комусь її роботи нагадують безтурботне дитинство та гостювання у бабусі в селі, для когось служать джерелом натхнення і способом відпочинку від бетонних мегаполісів. Кожен знаходить у них щось своє, особливе, але є те, що однакове для всіх -магнетизм.
Картини Катерини Білокур сповнені лірики і таємниць, а колористика справді зачаровує.
538-10
Популярність до художниці-самоучки прийшла випадково. Вона наважилась написати листа співачці Оксані Петрусенко, чию пісню почула по радіо. Оксана була настільки вражена малюнком, що надіслала Білокур з листом, що згодом допомогла влаштувати художниці виставки.
А через деякий час Катерину навіть прийняли до Союзу Художників України.
Коли в тебе є мрія, і ти докладаєш всі зусилля, аби її реалізувати її, доля обов'язково всміхнеться. Це на своєму прикладі і довела Катерина Білокур, ставши визначною постаттю української культури. Шкода лише, що її життя обірвала хвороба.