ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Вегетаріанці vs вегани - в чому різниця?
Здригаєтесь при одному тільки згадуванні про вегетаріанців? Не варто. Це – не секта, і її члени зовсім не збираються вночі на проведення ритуальних поїдань овочів, і принесення в жертву священних помідорів. Насправді – це великий рух, що об’єднує людей, які вирішили обмежити себе в споживанні певних продуктів з різних причин. Та, виявляється, і в цій течії є свої підгрупи.
Ми спробуємо розібратися, в чому відмінність між такими схожими, але водночас зовсім різними поняттями «вегетаріанець» та «веган».
Ітак, вегетаріанці – це загальна назва системи харчування, яка заснована на принципі відмови від їжі тваринного походження. І саме в цю систему вливаються декілька течій, однією з яких і є веганство.
Лакто-ово-вегетаріанці вживають рослинну їжу, а також молоко, яйця, мед, тобто ті продукти тваринного походження, що отримані в процесі ненасильницького здобуття, подібні до них лакто-вегетаріанці споживають все те ж, що і їх брати, але виключають зі списку яйця.
Soy-whey-protein-diet
А от вегани, якраз, жорстко обмежують себе в продуктах, дозволяючи лише ті, що мають виключно рослинне походження. Це досить суворий вид вегетаріанського харчування, та не «найстрашніший», з точки зору м’ясоїдів.
Спробуйте хоч кілька днів прожити на самих лише фруктах. Важко? А для фрукторіанців – нічого складного. Вони не їдять нічого, окрім фруктів, і ті лишень в свіжому вигляді.
Та веганство поширюється не тільки на продукти. Представники цієї течії категорично не сприймають шкіряне взуття та одяг, пошитий зі шкіри тварин (шуби та шкіряні куртки), а також косметичні продукти, що проходять тестування на тваринах. Тому, якщо не хочете втратити друга, не пропонуйте йому навіть найсмачнішу яєчню, та навіть не намагайтеся підібрати в якості подарунку косметику. Все може закінчитися справжнім скандалом.
sport_vegetariani_full
І про ферму, де всі роботи відбуваються завдяки праці коней чи віслюків взагалі мови не може бути. Вегани категорично проти використання будь-якої тваринної сили, а цирки, де тварин насильно дрессерують - один з найстрашніших їх снів. А як же важливі для організму речовини, що містяться лише в тваринних продуктах, запитаєте ви? Вегани запевняють, що їх легко замінюють горіхи та бобові, а жири можна отримати з будь-якого виду рослинної олії.
Підсумовуючи все вищесказане, можна зрозуміти, що звичайні вегетаріанці не такі вже й «страшні», як їх малюють. Вони дозволяють собі деякі продукти тваринного походження, і зазвичай спокійно ставляться до тих, хто поруч з ними буде наминати смачний стек. Чого не скажеш про веганів. Вони часто з відвертим незадоволенням кидають зневажливі погляди в сторону м’ясоїдів, і збирають массові демонстрації на захист тварин.
Та кожен сам обирає свій життєвий шлях, погляди і систему харчування. Але головне, щоб цей процес окрім користі приносив ще й задоволення.