ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Василь Шкляр – «батько українського бестселлеру». Огляд книг
Сучасну українську літературу важко уявити без Василя Шкляра. Він – дуже цікава та навіть «містична» особистість. А його книги захоплюють настільки, що вже після прочитання перших сторінок розумієш – не відкладеш, доки не дочитаєш. Пропонуємо вам короткий огляд його творів.
Василь Шкляр філолог в квадраті, він почав своє навчання на філологічному факультеті в Києві, а закінчував вже у Єревані. Певний час був політичним журналістом, і за час своєї роботи у цій сфері встиг побувати в кількох «гарячих точках». Здобутий досвід та отримані враження потім виклав у своєму романі «Елементал» (2001). Vasil_Shklyar__Elemental
В ньому він, основуючись на реальних подіях, свідком яких письменнику довелося бути, розповідає про порятунок дружини Джохара Дудаєва – першого президента Чечні. Жінку ледве вдалося «вирвати з лап» російських спецслужб. І це було неймовірна операція на чолі з українським героєм.
Для тих, хто не любить великої кількості літер, але цінує хорошу літературу, існує аудіо-версія «Елементала».
sklyar Та популярність Василю Шкляру принесла робота під назвою «Ключ», що побачила світ ще у 1999 році. Щоб зрозуміти необхідність її прочитання, скажемо тільки, що лише в Україні вона була удостоєна кількох премій, та перевидавалася більше 10 разів, не враховуючи видань за кордоном.
Задум цього гостросюжетного роману письменник виношував цілих 20 років, але поштовх до написання отримав тоді, коли опинився в реанімації зі смертельним діагнозом. Та Василю Шкляру вдалося вижити, і роман таки був написаний. Про що він? Про молодого хлопця, що винайняв квартиру, і отримав від неї ключ, та власник житла так і не прийшов отримати оплату. Головний герой вирішує почати пошуки, адже людина не може просто так взяти і зникнути, правда ж? Але ця «гра» у детектива виявляється дуже небезпечною.
shklyar7_b (1)
Одна з останніх Василя Шкляра – роман «Чорне сонце», був виданий у 2015 році. Письменник, як активний громадський та політичний діяч, не міг залишитися осторонь подій, що відбуваються на Сході нашої країни. Книга «Чорне сонце» - це розповідь про трагічні події з позиції бійців полку «Азов», розповідь про тих, хто ціною свого життя боронив і боронить незалежність своєї Батьківщини. Емоційно насичений, цей твір нелегкий до сприйняття, та конче необхідний для прочитання всім, хто хоче знати правду.
Крім написання власних творів, Василь Шкляр також працює над виданням адаптаційних перекладів зарубіжної та навіть української класики. Все це максимально стисло, зрозумілою мовою, зі своїм, особливим шармом.
Якщо ви ще не встигли прочитати жодної книги цього письменника, радимо не відкладаючи на потім відправлятися в книжкову крамницю, або зкачати твори в електронному вигляді. Той, хто розуміється на якісній літературі не буде розчарований. Перевірено командою Рекорд ФМ!