ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Ти можеш врятувати життя! Пам’ятка донора крові
Сьогодні, 14 червня, у всьому світі відзначають важливу дату - Всесвітній день донора крові. Наше життя непередбачуване, і, на жаль, ніхто не знає, що чекає його попереду, і коли може знадобитися допомога. Останні десять років кількість людей, що потребують переливання крові з різних причин суттєво збільшилась. І врятувати їх можуть донори.
Лікарі переконують, що процедура здачі крові не тільки може допомогти хворій людині, а й позитивно відобразиться на самопочутті самого донора. Справа в тому, що деякі захворювання можуть бути «накопичувальними», а оновлення кров’яного запасу сприяє підвищенню імунітету. Крім того, надлишок крові в організмі дає додаткове навантаження на серце, чим спричинює більший ризик розвитку захворювань.
1418843853_buklet-staty-donarom
Ну і одна з найприємніших новин – в процесі відновлення крововтрат організм омолоджується.
Що ж варто пам’ятати, якщо ви вирішили стати донором? Ось кілька важливих правил підготовки:
1. За 3 доби до здачі крові не дозволяється вживання будь-яких лікарських препаратів.
2. Вживання алкоголю заборонене за 2 дні до процедури.
3. За день варто відмовитися від жирної, гострої їжі, різноманітних копченостей та ковбасних виробів, а також молочних продуктів.
4. В день здачі крові лікарі дозволяють поснідати. Але це має бути легка їжа - чай з печивом, або каша на воді.
86436f99b3994d2acf0f46497e529774
5. Особливо небезпечним для організму донора і реципієнта є кров, в яку потрапляють продукти розпаду від паління цигарок. Лікарі рекомендують утриматися від цього за 2 години до і після забору.
6. Не плануйте після процедури ніяких важливих справ, і постарайтеся уникати перенавантаження.
Після здачі крові відпочиньте, відмовтеся від фізичних навантажень протягом наступних 24 годин, а кілька наступних днів старайтеся харчуватися збалансовано та багато пити, щоб організм швидше відновив свої сили.
Якщо виконувати всі рекомендації, організм відновиться вже через два тижні, а через два місяці кількість крові стане такою ж, як і була до моменту здачі. Як бачите, донорство приносить подвійну користь, та головне – може врятувати чиєсь життя.