ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Топ книг Ірен Роздобудько
На кожній зустрічі з читачами відома українська письменниця Ірен Роздобудько із задоволенням ділиться своїми творчими планами та мріями, і охочих особисто познайомитися з нею справді багато. Її твори не підходять під канони «соцреалізму», адже в кожному з них вона намагається відійти від злободенної реальності, політики, бідності, і спробувати дещо відволікти читачів.
Вона з обережністю ставиться до прототипів, тому переважна більшість її героїв – не більше ніж вигадка. Але саме це і робить твори письменниці особливими та захоплюючими. Сьогодні ми вирішили поділитися з вами списком книг Ірен Роздобудько, які варто прочитати:
Iren_Rozdobudko__Pastka_dlya_zharptitsi
«Пастка для жар-птиці» (2000)
Детективний роман, з якого почалася активна літературна діяльність письменниці. Він приніс їй друге місце у конкурсі «Коронація слова». Головна героїня твору зважується на кардинальний крок – стерти всі спогади дитинства. Там було щось страшне, і це дуже хотілося б забути.
І от коли життя починає налагоджуватися, з’являється робота, нові зв’язки, люди, колеги головної героїні починають по черзі помирати. І дівчина чітко розуміє, що причина криється в її минулому. Хоч це і не легко, але доведеться згадати все, аби дізнатися причину того, що відбувається.
1006060
«Гудзик» (2005)
Ще один твір, що підтвердив письменницьку майстерність Роздобудько на літературному конкурсі «Коронація слова» у 2005 році. Цей роман має багато героїв і стільки ж сюжетних ліній. Але в його основі – кохання. Воно породжує одержимість, безглуздість, переживання. А ще книга про швидкоплинність часу, яку люди часто не помічають, втрачаючи дані їм можливості.
Головний герой Денис на все життя запам’ятає жінку, що одного разу запала йому в душу. А вона так ніколи і не почне ставитися серйозно до молодшого за неї юнака. Але життя зведе їх вдруге, і події стануть моторошними та хвилюючими, незважаючи на те, що ніхто в цій історії не помирає.
1023090
«Все, що я хотіла сьогодні» (2008)
Ми живемо так, ніби попереду ще ціла вічність. А насправді ніхто не знає, коли доля обірве цю тонку ниточку під назвою життя. Саме тому ми часто чекаємо, терпимо те, з чим треба було б покінчити ще на самому початку, але ні. Ми сподіваємось, що все зміниться – люди, події. Головна героїня теж довго терпіла тиранію власного чоловіка, і страх змінити це паралізував всі її думки. Але, як то кажуть, клин клином вибивають. Жінка дізнається, що смертельно хвора, і страх померти вже сьогодні виявляється набагато сильнішим, аніж той, який не дає змінити своє життя.
10721
«Арсен» (2008)
Бути справжнім чоловіком у 13 років дуже нелегко. Але Арсен з усім справляється, активно допомагаючи мамі та піклуючись про неї. Адже більше і нема кому, тато давно їх покинув. Та хлопчик вірить у те, що у їх житті ще обов’язково знайдеться людина, яка буде їх любити. А щоб хоч якось зробити свої канікули цікавішими, хлопчик наважується поїхати до бабусі та дідуся, яких не бачив з часів розлучення батьків. Там його чекає багато здобутків та випробувань. Це твір про дорослішання, осмислення та пошук моральних цінностей у цьому житті.
Тож, якщо шукаєте книги, які захоплюють і затягують, тоді твори Ірен Роздобудько – саме для вас. Варто лише почати читати один, і ви обов’язково відправитеся поповнювати свою бібліотеку.