ТОП новина

Автор: t.vdovychenko
Топ-5 зарубіжних виконавців, які співають українською
Білоруський "партизан", володарка премії "Греммі" з Британії, литовські романтики - всіх їх об'єднують композиції, виконані українською мовою.
Мелодійність і краса української пісні підкорює серця не тільки самих українців, але й різного рівня популярності виконавців з усіх куточків нашої планети.
Джосс Стоун (Великобританія)
Нещодавно відома британська соул-співачка, володарка премії "Греммі" заспівала українську народну пісню. Відомо, що Джосс, яка зараз здійснює світове турне, в кожній з країн шукає музикантів, щоб зіграти джем і краще пізнати місцеву культуру. В Україні такими музикантами стали учасники групи DVOE. Результат такої співпраці - пісня "Ой за гаєм, гаєм" - українською мовою з британським акцентом.
Сергій Міхалок (Білорусь)
У листопаді білоруська група Brutto на чолі з фронтменом Сергієм Міхалком, який після Революційних гідності переїхав до Києва і навіть отримав вид на проживання в нашій країні, представила кліп на пісню "Середні віки". Віршами для композиції стала лірика відомого поета Сергія Жадана.
30 грудня минулого року Міхалок зі своїм колективом привітали своїх шанувальників з Новим роком піснею на вірші легендарної поетеси Ліни Костенко. Саме композиція "Вечірнє сонце" стала першим україномовним твором в репертуарі Brutto.
Biplan (Литва)
У репертуарі цієї популярної в їх рідній країні групи цілих три україномовні пісні.
"Співати українською нелегко, але дуже цікаво з кількох причин - чверть нашої з гітаристом Олегом крові - українська", - розповів вокаліст Biplan Макс Мельман. Перша пісня українською мовою була представлена музикантами в 2013 році. А 24 серпня 2015 року литовці зробили подарунок українцям на честь Дня Незалежності, презентувавши композицію "Ми вічно юні".
Shvidkatsa (Грузія)
Від співу цих грузин - мурашки по шкірі! Просто сидячи за столом, хор Shvidkatsa заспівав "Реве та стогне Дніпр широкий" так, що хочеться слухати ще і ще.
Квітка Цісик (США)
Якщо говорити про тих, хто коли-небудь популяризував українську пісню, то ім'я цієї американської співачка-сопрано приходить на розум відразу. Саме Квітка Цісик відкрила українські народні пісні для всього світу.
За матеріалами: РБК-Україна