ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Топ 5 сучасних письменників, яких знають в усьому світі
3 березня у світі відзначають День письменника. Історія цього свята почалася офіційно у 1986 році, хоча творча робота письменників відома ще з древніх часів. На честь свята ми вирішили скласти невеликий топ сучасних майстрів слова, про яких знають, і твори яких читають не тільки в Україні.
На щастя, сучасна українська література поступово відроджується із забуття та не здає свої позиції популярності поряд із закордонними виданнями. Хто ж з письменників полюбився не тільки нашим читачам, а й був високо оцінений за кордоном?
shklyar_b
Василь Шкляр
Він добре знає історію України, а героями своїх творів часто обирає персонажів, що мужньо борються за її незалежність.
В 2013 році книга Василя Шкляра "Чорний ворон", в якій розповідається про боротьбу українських повстанців з радянською владою, була видана лондонським видавництвом, хоча до того часу слов'янську літературу воно не видавало. Роман був пізніше перекладений на португальську та словацьку, читають із цікавістю його навіть в Бразилії.
136963
Марія Матіос
В Україні її книги - одні з найпродаваніших. Та люблять їх не тільки у нас. Закордонні літературні критики теж високо оцінили талант Матіос, неодноразово нагороджуючи премією "Книга року ВВС".
Її роман "Солодка Даруся" про жителів Західної України, чиє життя скалічила окупація радянськими військами, читають на семи мовах. А скоро очікується переклад англійською та сербською.
Сага "Майже ніколи навпаки" була видана в Великобританії у 2012 році, а австралійські читачам так сподобались твори письменниці, що видавництва випустили одразу чотири твори авторки.
f3KktkqTURBXy82NmRmNzRkYWU4MzhiZjgzYzk4MWNhYWI4ZjFhYWY2YS5qcGVnkpUDAAzNA8DNAhyTBc0DFM0BvA
Сергій Жадан
Молодий, талановитий та прямолінійний. Він ніколи не приховує правду, і не боїться демонструвати її в своїх творах. Його манера написання з перчинкою та іронією подобається багатьом.
Ставший бестселлером в Україні роман "Ворошиловград" видавався ще в 9 країнах світу, серед яких США, Італія, Франція.
thumb
Юрій Андрухович
Він - піонер літературного "завоювання" закордонного читача. Західні критики вважають Андруховича одним з найяскравіших представників постмодернізму. Його ессе та оповіді перекладені на близько 15 мов світу, серед яких навіть есперанто.
maxresdefault
Тарас Прохасько
Його творчість орієнтована переважно на дорослих, але дитяча книга "Хто зробить сніг", написана разом з дружиною Мар'яною, настільки зацікавила читачів, що була видана навіть корейською.
Коли людина талановита, то її творчість не має меж. Це знову і знову підтверджують сучасні українські письменники.