ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
Топ-5 найпрекрасніших місць України
Не знаєте, що робити влітку? Куди поїхати відпочити? Море вже набридло, а в інші країни їхати надто дорого з нашою заробітньою платою? Тоді ця стаття саме для вас!
Для чого їхати кудись, якщо краса у вас перед очима. Україна - надзвичайно красива країна. І в нас також є багато прекрасних місць, де можна помилуватися краєвидами.
Тому Рекорд ФМ пропонує вам п'ятірку маловідомих природних див України, які кожен українець повинен відвідати.
5 місце:Водоспад Білі камені
Дванадцятиметровий водоспад Білі Камені – це справжня родзинка Кривого Рогу. Експерти відносять його до кращих водоспадів України. Стрімка вода щільною білою піною вкриває камені-сходи цього водоспаду. Біля "Білих Каменів" завжди багато відпочивальників і численна кількість любителів риболовлі. Це справжня Мекка для туристів.
Влітку навіть в сильну спеку вода в ньому завжди прохолодна. На узбережжі водосховища розташована база відпочинку, профілакторії і яхт-клуб. Берега водосховища засаджені лісом.
4 місце:Острів Джарилгач
Джарилгач – це коса, вузька смуга землі, що глибоко врізається в море.
З одного боку Джарилгача знаходиться море, з іншого – затока. Природно, Джарилгацька. Офіційний статус Джарилгача іноді змінюється. Зараз його вважають островом. А набридне бути островом – перетворюється на півострів. Від суші Джарилгач відділений вузькою протокою, яку періодично заносить піском. Цю протоку багато хто переходить вбрід.
Разом з Тендрою Джарилгач древні греки називали Ахіллесовим Бігом.
Міф свідчить, що Ахілл якось вирішив взяти в дружини жрицю Артеміди, яка дала обітницю не брати шлюб.
Коли Ахілл отримав відмову, він вирішив силою оволодіти нею, проте вона воліла б смерть у морській безодні.
Рятуючи жрицю, Артеміда стала сипати перед нею пісок. У результаті утворилася багатокілометрова коса.
Цікаво, що там знаходиться кришталеве джерело, а навколо острова водиться багато риби.
3 місце:Медобори
Це частина єдиного у світі гірського кряжу, який утворений за допомогою живих організмів – коралових поліпів. З цього місця відкриваються неймовірні пейзажи.
Свою назву Медобори отримали завдяки великій кількості медових рослин, які ростуть на товтрах.
Багата територія цього заповідника й на історичні пам'ятки, датовані Х—ХІІІ століттями, зокрема, археологами виявлено язичницькі святилища. У той період тут одночасно існувало три різнотипні городища-святилища: Богит, Ґовда та Звенигород. Найкраще збереженим виявилось капище на горі Богит, де в Х—ХІІІ стодіттях стояв всесвітньовідомий Збруцький ідол (Святовит), який відображав божество слов'ян.
2 місце:Озеро Берестувате
Одне із найнезвичніших та найзагадковіших місць України знаходиться на Кіровоградщині.
Загадкове озеро Берестувате, яке називають Чорним озером, має славу темного, навіть моторошного місця. На сьогодні ця пам'ятка природи залишається малодослідженою. Вічно крижана, нескінченно глибока вода приховує свої таємниці.
Біля озера людям часто буває якось не по собі – розповідають місцеві. Чіпляється блуд, і людина може отямитись вже у воді. На одному з берегів, просто посеред лісу знаходиться колишня державна дача. Дехто з гостей, які час від часу відпочивають на тій дачі, розповідає, що вночі біля озера маряться русалки.
Цікаво, що довкола цього озера існує багато легенд, проте найстрашніша тут трапилася в середині 70-х років. Велика компанія молодих дівчат і хлопців якось приїхала до озера. Це були сміливці, що забавлялись ворожінням та викликанням духів. Підлітки мали із собою старовинні книжки про магію. Як саме провели вони ту ніч біля озера, невідомо. Та згодом, коли люди почали їх шукати, на місці знайшли ті старі книжки і мертві тіла всіх, хто приїхав до озера. Причини нещасного випадку так і не встановили.
Зацікавилися? Я, наприклад, дуже.
1 місце:Бакота
Це затоплене село на Хмельниччині ще називають "українською Атлантидою", адже колись на місці величезного озера жили люди.
Бакота – напівлегендарна столиця Дністровського Поділля. Місто являло собою укріплений замок та печерний монастир, збудований нібито самим Антонієм Печерським, який згодом на київських горах заснував Києво-Печерську лавру.
У монастирських келіях, як свідчить історія, ховалися місцеві жителі під час набігів кочовиків.
Варто зазначити, що місто, яке пережило численні ворожі навали, перестало існувати не так давно – у 1981 році. Тоді його було затоплено водами Новодністровської ГЕС. Мешканців розселено в сусідні міста, а Бакота стала підводною «Атлантидою».
Там зовсім інший клімат та неймовірні краєвиди, які просто дихають загадками.
Ласкаво просимо до кожного з цих місць. Повірте, враження будуть неймовірні, а відпочинок вдасться на славу.