ЦІКАВЕ

Автор: alena
Топ-10 "рідних" пісень
У році, що минає, стався практично перелом вітчизняного шоу-бізнесу після того, як був введений закон про мовні квоти на радіо. Багато зі станцій дістали із запилених кутків різний "нафталін", розповідаючи про те, що в країні немає якісної україномовної музики. Ті, хто так говорять, явно лукавлять.
Це топ-10 пісеннь, які зайняли високі позиції в музичних рейтингах і надовго "залягли" в душах кожного із нас. Для цього рейтингу вибиралася лише одна пісня від одного виконавця, хоча ті ж "Pianoбой", "С.К.А.Й." або Kozak System видали за цей рік по кілька сильних композицій. Знову ж таки, ви не знайдете в цьому списку лідерів нашої поп-рок сцени "Океан Ельзи" і "Бумбокс", але тільки лише тому, що їхні композиції і так на слуху і надовго засіли на першій сходинці. Від Вакарчука за цей рік - "Осiнь", "Не йди" і "Мить". Від Хливнюка - "Люди" і "Рок-н-рол".
Марія Чайковська - "Вітер"
Це одна з найкращих ліричних співачок на українській поп-рок сцені. Щоправда, лише одна хороша україномовна її пісня потрапляла цього року до рук нашого експерта. Її хіт "Я буду в пятницу" можна назвати більш сильним, ніж "Вітер", але він російськомовний.
Pianoбой - "Кохання"
Дмитро Шуров явно зробив цього року прорив. А пісня "Кохання", звичайно, не єдина хітова україномовна композиція співака. Але тут збіглося все - текст, музика та аранжувальні нюанси.
"С.К.А.Й." - Go Go
Також не єдина хороша пісня від гурту цього року, але своєї маршовістю, а з точки зору самих музикантів - "стадіонним" розмахом, вона підкорила не лише українську, але й американську публіку.
LETAY - "Вітер Без Пилу"
Цей хлопець - явно одне з відкриттів на поп-рок сцені. Його пісня виділяється на однойменному альбомі тим, що виконується під одну гітару. Але зроблено це дуже "смачно".
"Антитіла" - "Люди як Кораблі"
Це той випадок, коли кавер-версія нічим не поступається, а може і перевершує оригінал. У будь-якому випадку, на концерті пам'яті Кузьми вона виділялася серед багатьох авторських обробок.
Vivienne Mort - "Пташечка"
Пісні Даніели Заюшкіної не просто гарна жіноча лірика, а ціла драма...
Один в каное - "Мамма"
"Боже, нащо менi стiлькі сумних пiсень" - у цих словах солістка та автор Ірина Швайдак висловила суть своєї групи. За своїм звучанням вони дуже нагадують вуличний гурт, який купує перехожих своєю простотою і задушевністю. Але виходячи на велику сцену фестивалю, вони легко диригують натовпом, і люди моментально потрапляють під вплив цієї дівчини.
Kozak System - "Сніг"
Група відійшла від різких і політичних пісень, а романтика виявилася їм до лиця.
Христина Соловій - "Хто, як не ти?"
Підопічна Святослава Вакарчука повільно запрягає, але, сподіваємося, потім буде швидко їхати. Уже два роки вона по-трохи видає пісні, але кожна з них надовго заходить в чарти. Головний же її козирем залишається кришталевий і дзвінкий голос.
Сергій Бабкін - "Пробач"
Баладна пісня, слухаючи яку добре розумієш, що Бабкін - не тільки співак, а й хороший актор. І від цього композиція сильно виграє.
Джерело: uamodna