ЦІКАВЕ

Автор: alena
Та, що цвістиме вічно!
Її голос, її пісні пронизують душі і серця. Хто хоч раз чув голос цієї співачки, ніколи не забуде її, наче вона знала якусь таємницю людського серця. Кажуть, її голос має містичну силу, заворожує і навіть лікує. Ця історія про успішну американську жінку з великою українською душею, незрівнянну мисткиню українського слова за океаном та просто справжню доньку своєї Батьківщини.
Ця історія про Квітку Цісик. І саме 4 квітня виповнюється 64 роки з дня її народження.
Квітка Цісик народилася у Нью-Йорку в сім'ї післявоєнних емігрантів із Західної України Іванни та Володимира Цісиків. Саме батько вчив її грати на скрипці ще з п'яти років. Дитинство Квітки було повністю музичним: уроки гри на скрипці, навчання в музичних вузах, вокал та "відшліфовка" голосу. Її голос був дуже схожий на голос скрипки. Це рідкісне колоратурне сопрано - найвищий і найрідкісніший жіночий голос. Крім того, Квітка Цісик володіла технікою "білого голосу", властивого народній традиції карпатського регіону. Ще студенткою почала працювати і саме тоді подалася в шоу-бізнес та дуже швидко зарекомендувала себе як досконала вокаліста в будь-якому музичному стилі. Квітка обрала собі псевдонім Кейсі (Kacey – за першими літерами її імені та прізвища).
1111
Квітка Цісик стала однією з найбільш високооплачуваних виконавиць рекламних мотивів для радіо та телебачення. Її голос звучав в рекламних роликах таких брендів як Coca-Cola, American Airlines, Mr. Pibbs, Sears, JC Penney, Safeway grocery stores and Starburst candies. З 1982 року Квітка була єдиним і незмінним голосом компанії Ford Motors. Згодом Квітка здобула нагороду Оскар в номінації "краща пісня для кіно" за саундтрек до фільму "You Light Up My Life". Вона записала 2 альбоми: "Квітка" та "Два кольори". Платівки, яким немає рівних в українській легкій музиці, зібрали незліченну кількість нагород у Канаді, а також були номіновані на "Греммі" в категорії contemporary folk.
Коли до України потрапила перша платівка Квітки Цісик, вона стала дуже популярною. Альбом поширювався на касетах, на бобінах, люди переписували, слухали, всі захоплювалися і дуже хотіли побачити саму виконавицю. Олександр Горностай (один з організаторів фестивалю "Червона Рута") запрошував Квітку Цісик до України для участі у фестивалі, пізніше для участі в концерті з нагоди першої річниці незалежності України. Квітка дуже мріяла дати серію концертів вже у незалежній Україні, але, на жаль, жодного разу вона не змогла приїхати. 29 березня 1998 року Квітка Цісик померла від раку молочної залози вдома на Манхеттені.
Так, жінка, яка ніколи не була в Україні й чула народні пісні тільки від своїх рідних і знайомих, записала абсолютно оригінальні трактування відомих мелодій, заново прочитавши українську душу. Кажуть, що Квітка Цісик відчула українців краще, ніж самі українці відчувають себе.
Ім'ям Квітки Цісик названо вулицю у Львові, створено музей, присвячений виконавиці та її таланту, на батьківщині її батька в селі Ліски проходять музичні фестивалі на честь Квітки. Але головне, що подарувала нам Квітка - це її голос, її пісні, які, дійсно, мають містичну силу, заворожують і лікують!