ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Своє, рідне: ювілей першого українському мультсеріалу «Лис Микита»
Дебютні творіння часто викликають неоднозначну реакцію глядачів. Так сталося і з першим мультсеріалом, що був створений нашими мультиплікаторами 10 років тому. Мультфільм «Лис Микита» особливий в першу чергу тим, що знятий по мотивам однойменної поеми-казки Івана Франко, а тому сповнений справжнього українського колориту.
Поціновувачі українського фольклору готові «смакувати» тут хіба не кожну фразу, адже стиль і діалект збережений практично в первозданному вигляді.
Робота над 26 серіями була нелегкою. Аби порадувати вітчизняного глядача, в процесі створення було задіяно цілих 70 аніматорів, які створили цілих 450 тисяч малюнків.
Можливо, мультфільм побачив би світ набагато раніше, але через проблеми з фінансуванням роботу довелось кілька разів відкладати, і вона затягнулася аж на 2 роки.
715320_1500832
За музичне оформлення відповідав художній керівник Національної опери України – Мирослав Скорик. Та щоб зробити серіал ближчим до сьогодення, в якості фону були використані також і композиції гуртів Океан Ельзи, ВВ та інших.
Незважаючи на те, що «Лис Микита» першопочатково мав бути телевізійним мультфільмом, його дебют в ефірі UA: Перший відбувся лише у 2009 році. Саме тоді маленькі і великі глядачі отримали можливість познайомитися з головним героєм – Лисом Микитою, що розмовляє на бойківському діалекті, і потрапляє в різноманітні ситуації.
3
Аудиторія сприйняла «першачка» по-різному. Хтось захоплювався професіоналізмом аніматорів, і чекав наступного дітища, а хтось скептично підкреслював не зовсім вдале поєднання тексту з фоном.
Та головне, що стало зрозуміло після виходу мультсеріалу «Лис Микита», так це те, що в Україні живуть неймовірно талановиті художники, композитори та режисери. А початок часто буває складним. Та головне, що він є. Тож чекаємо наступних творінь.