ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Світ починається з України: Полтава
Для тих, хто не планує цьогоріч відправлятися ближче до моря, пропонуємо урізноманітнити свій відпочинок прогулянками та екскурсіями українськими містами. Повірте, це нічим не гірше, ніж море та пляж. Сьогодні ми відправляємося у віртуальний тур Полтавою. Це чудове місто, де знайдеться багато цікавого як для окремого туриста, так і для пар, і навіть великих родин. Рушаймо!
5652_800x600_korpusniy_park
Корпусний парк
Зазвичай, екскурсії містом починаються з центру, де і знаходиться Корпусний парк. Це улюблене місце відпочинку полтавчан та гостей міста. Він був створений ще у 19 столітті садово-парковим архітектором Олександром Куракіним, за що тривалий час називався на його честь – Олександрійським.
Свою теперішню назву отримав завдяки тому, що наступним його власником став Петровський Полтавський кадетський корпус.
Тут неймовірно красиво в будь-яку пору року. Коли тепло, в парку цвітуть дерева і безліч квітів, восени сад наповнюється пахощами жоржин, а взимку він стає схожим на казкове місце, запорошене снігом.
ContentImageHandler
Свято-Успенський собор
Ця пам’ятка буде цікавою не лише релігійним туристам, а й поціновувачам архітектури, адже є яскравим прикладом козацького барокко другої половини 18 ст.
Храм, що виріс на місці дерев’яної церкви приймав вірян до 1934 року, коли його було підірвано через масовий культ «атеїзму», що прийшов разом з новою владою. Повністю відновити святиню вдалося лише у 2000 році.
7710_800x600_galushka
Пам’ятник галушкам
Оминути його неможливо, адже сфотографуватися тут має кожен мандрівник. Це величезна тарілка з 12 галушками і великою, наче черпак, ложкою, розташована на імітованому дерев’яному столі з українським рушником.
Щороку біля пам’ятника проходить Свято галушки, де жителі та гості міста мають можливість спробувати різноманітні види цієї страви і поспостерігати за кулінарним змаганням по їх приготуванню.
dykanka
Диканька
Пам’ятаєте знаменитий твір Миколи Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»? У вас є чудова можливість відвідати славнозвісне село, яке знаходиться в 25 км від Полтави. В краєзнавчому музеї можна побачити скриню Вакули, знахідки з скіфських захоронень, та інші важливі історичні реліквії. Крім того варто завітати до картинної галереї та прогулятися бузковим гаєм.
Полтава – край неймовірної краси, який варто побачити на власні очі.