ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
Спорт для справжніх інтелектуалів. Шахи
Мало кому відомо, але вчора, 20 липня, у багатьох країнах світу відбувся день, присвячений такому цікавому виду спорту як шахи.
Напевно, кожен із нас розуміє, що це за гра. Адже не знайдеться такої людини, котра б не відчувала щастя перемоги чи розпачу від програшу своєму братику чи сестричці у шахи.
Але коли ж побачив світ цей вид спорту, хто його створив і як він дійшов до всесвітнього визнання? Саме про це ми сьогодні й поговоримо.
Нагадаємо, що шахи - настільна гра, в якій бере участь двоє учасників. Перед ними лежить 64-клітинна дошка та 32 фігурки по 16 фігур у гравця. Кольори фігурок у двох учасників різні: білий або чорний. Здебільшого, за традицією, першим ходить власник білих фігурок.
Варто додати, що назва гри походить від персидського: шах мат - володар помер.
Виявляється, Батьківщиною шахів є Індія. Саме там ще у 5 столітті з'явилася прабабця сучасних шахів - гра чатуранга.
Варто зазначити, що у Київській Русі люди почали грати в цю гру ще в 9-10 столітті.
А от перша сучасна шахівниця була створена 1090 року священиком. Так як священикам у певний період історії заборонялося грати в цю гру, чоловік створив шахівницю, яка складалася і розміщувалася на полиці серед книг. Таким чином, коли приходили перевіряти, бачили лише дві книжки на полиці.
Протягом багатьох століть шахи залишалися однією із найпопулярніших і найцікавіших настольних ігор у всьому світі.
Саме тому у 1924 році було створено ФІДЕ (Federation Internationale des Echecs) - міжнародну організацію шахістів, яка наразі об’єднує 173 національні шахові асоціації. Федерація шахів України вступила до лав ФІДЕ у 1992 році.
Штаб-квартира ФІДЕ розташована у місті Афіни (Греція).
До 1939 року Міжнародна шахова федерація займалася переважно організацією проведення Всесвітніх шахових олімпіад. А вже після 1947-го взяла під свій контроль проведення матчів за титул чемпіона світу серед чоловіків.
З 1980 — член ЮНЕСКО.
За ініціативи цієї організації, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів.
На сьогоднішній день майже у кожному місті є шахові клуби. Саме там кожного року 20 липня проводяться різні змагання та святкується професійне свято.
В Україні цей день відзначається з 1 листопада 2011 року.
Саме тоді, "враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об'єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів", було проголошено 20 липня Днем шахів в Україні.
Тож Рекорд ФМ вітає всіх шахістів із цим святом. Бажаємо вам успіхів, наснаги й ще більших досягнень у цьому високоінтелектуальному виді спорту.