ЦІКАВЕ

Автор: alena
Спільна кіноробота Литви, Франції, України та Польщі
Литва, Франція, Україна та Польща незабаром презентують свою спільну роботу - кінострічку під назвою "Іній".
У фільмі бере участь Ванесса Параді. У ньому вона зіграє роль військової журналістки, зазначається у Національній Спілці Кінематографістів України.
За сюжетом молодому литовському хлопцю Рокасу одного дня випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити – і зрозуміти – справжню окупацію і війну. Разом із гуманітарним конвоєм він прямує з Литви до України, де доля зводить його із двома військовими журналістами (одного із них грає Ванесса Параді). Реальність виявляється набагато жорстокішою за романтичні уявлення молодого литовця, кидаючи його у вир війни.
19 жовтня 2016 року Держкіно уклало контракт про надання державної підтримки фільму "Іній" розміром 11 млн 480 тис. грн. Угоду було підписано із продюсерським центром "Інсайт Медіа". Раніше проект отримав підтримку Міністерства культури Литви і Литовського фільмового центру на суму 644 тис. євро. Загальна вартість фільму – 39 млн 900 тис. грн.
Зауважимо, що стрічка "Іній" стала переможцем восьмого пітчингу Держкіно.
Режисером картини став литовський режисер Шарунас Бартас. З української сторони продюсерами "Інею" стали Олена Єршова і Володимир Філіппов, з литовської – Jurga Dikciuviene, з французької – Janja Kralj.