ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Ресторанний етикет: речі, про які ми часто забуваємо
Ще якихось 50-60 років назад ходити в ресторан на побачення було прерогативою переважно заможних людей. Сьогодні кількість подібних закладів і великий діапазон цін дають можливість зробити це практично кожному пересічному українцю. Ну, хоча б раз на кілька місяців. Та відправляючись у фешенебельне місце, ми, на жаль, часто забуваємо про важливий момент – етикет. І сьогодні Рекорд ФМ вирішив ліквідувати прогалини в цих знаннях.
Звичайно, сучасний світ дещо відійшов від жорстких норм етикету, які «у чистому вигляді» збереглися хіба що на дипломатичному рівні, та все ж, будь-яка людина, яка себе поважає, має знати хоча б ази правил поведінки у ресторані. Думаєте, все знаєте? Давайте перевіримо.
112
1. Чоловік завжди перший. В умовах гендерної рівності жінки перебрали ініціативу в свої руки в багатьох сферах життя. Та є речі, які залишаються незмінними. Першим до ресторану завжди заходить чоловік, і проводжає свою супутницю до столику. Правило «завжди пропускати жінок» не діє в усіх випадках, окрім ділової зустрічі. Там першим до столику йде її організатор.
До речі, згідно з етикетом, замовлення має робити теж чоловік, а жінка, обравши страву, має сказати про свої гастрономічні побажання кавалеру.
2. «Пудрити носик» - в туалетній кімнаті. Часто жінки, доки чекають замовлення, дістають з сумочки косметичку, та щедро розкладають засоби по догляду на столі. Процедура може і не затягнутися на довго, та вихованості не додасть. Причепурюватися варто у туалетній кімнаті, де для цього зазвичай є зручні столики та дзеркало.
shutterstock_284700401
3. Не заважайте офіціанту. Завітавши до ресторану, деякі люди так переймаються важкими умовами праці офіціантів, що стараються активно їм допомагати – розставляти тарілки, розкладати прибори. Та, насправді, така поведінка вважається моветоном. Найкраще, що ви можете зробити в цьому випадку – залишити щедрі чайові.
4. Розберіться з серветками. В поважаючих себе ресторанах завжди є тканинні серветки. Сідаючи за стіл їх необхідно покласти собі на коліна. Згідно етикету такі серветки не вішають на стільчик, і не кладуть на стіл. А витиратися ними можна тільки у випадку, якщо на столі відсутні паперові серветки.
481de3c7146d18a3c0ca92432ad1b370-e1467194544188
5. Правильно їжте хліб. Часто гості ресторану настільки переймаються правилами етикету, що починають робити зайве. Наприклад, їсти хліб за допомогою виделки і ножа. Пам’ятайте, хліб не відкушують, і не ріжуть на шматочки, а відламують руками і кладуть в рот.
Що скажете? Відмінно знаєте всі наведені правила? Чудово, можемо вами пишатися. А якщо якесь з них все-таки забули – не біда, адже краще виправити помилку, аніж бути впевненим у своїй правоті, коли це зовсім не так.