Республіка дитинства: табору «Артек» 92 роки
Вже кілька десятиріч підряд побувати у всім відомому таборі «Артек» мріють тисячі дітей. Адже це справжній рай на березі моря, де не тільки відпочивають і оздоровлюються, а й починаються історії справжньої дружби, що триває десятиліттями. І навіть незважаючи на те, що в 2014 році «Артек» переїхав у Карпати, він залишається місцем зустрічі активних і позитивних дітей.
Свою історію табір почав в 1925 році. Після громадянської війни для поранених солдатів стали шукати місце для оздоровлення. І для цих цілей було обрано чорноморське узбережжя в Криму. Пізніше туди стали відправляти і дітей, які постраждали від війни не менше.
16 червня 1925 року табір прийняв першу зміну дітей, які жили у брезентових палатках. Будівництво капітальних споруд розпочалося в 1928 році. Але перший табір настільки швидко став популярним, що вже через два роки поряд довелося будувати ще один, адже кількість дітей, які потребували оздоровлення, була надзвичайно великою.

Артек, розташований в Криму нараховує цілих 10 таборів, в яких одночасно може відпочивати більше 3,5 тисяч дітей. На його території знаходяться не тільки житлові та лікувальні корпуси, а й навіть музеї, в яких зберігаються, наприклад, скафандри відомих на весь світ космонавтів Юрія Гагаріна та Олексія Леонова.
Загальна територія табору настільки велика, що на ній легко могло б розмітитися королівство Монако.
До речі, оздоровлюватися тут можуть не тільки влітку, а й зимою. Для цього в «Артеку» працює школа, щоб діти не відривалися від навчального процесу.

Та в 2014 році частина табору та викладачів була змушена переїхати до Карпат, і облаштувався в Буковелі. На сьогодні там працює три табори: «Озерний», «Лісовий» та «Гірський».
«Озерний» являє собою палаткове містечко, де діти навчаються жити в умовах природи, ходять в походи, влаштовують велопрогулянки. Діяльність «Лісового» орієнтована на творчий розвиток, а в «Гірському» діти мають змогу поглибити свої знання з англійської мови, та приймати активну участь в інтелектуальних іграх.

Керівництво «Артек-Буковель» зазначає, що карпатські табори – це зовсім не заміна кримського, а лише його доповнення, і сподівається, що колись всі бажаючі знову зможуть потрапити до легендарної здравниці.