ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Республіка дитинства: табору «Артек» 92 роки
Вже кілька десятиріч підряд побувати у всім відомому таборі «Артек» мріють тисячі дітей. Адже це справжній рай на березі моря, де не тільки відпочивають і оздоровлюються, а й починаються історії справжньої дружби, що триває десятиліттями. І навіть незважаючи на те, що в 2014 році «Артек» переїхав у Карпати, він залишається місцем зустрічі активних і позитивних дітей.
Свою історію табір почав в 1925 році. Після громадянської війни для поранених солдатів стали шукати місце для оздоровлення. І для цих цілей було обрано чорноморське узбережжя в Криму. Пізніше туди стали відправляти і дітей, які постраждали від війни не менше.
16 червня 1925 року табір прийняв першу зміну дітей, які жили у брезентових палатках. Будівництво капітальних споруд розпочалося в 1928 році. Але перший табір настільки швидко став популярним, що вже через два роки поряд довелося будувати ще один, адже кількість дітей, які потребували оздоровлення, була надзвичайно великою.
wx1080 (2)
Артек, розташований в Криму нараховує цілих 10 таборів, в яких одночасно може відпочивати більше 3,5 тисяч дітей. На його території знаходяться не тільки житлові та лікувальні корпуси, а й навіть музеї, в яких зберігаються, наприклад, скафандри відомих на весь світ космонавтів Юрія Гагаріна та Олексія Леонова.
Загальна територія табору настільки велика, що на ній легко могло б розмітитися королівство Монако.
До речі, оздоровлюватися тут можуть не тільки влітку, а й зимою. Для цього в «Артеку» працює школа, щоб діти не відривалися від навчального процесу.
219248
Та в 2014 році частина табору та викладачів була змушена переїхати до Карпат, і облаштувався в Буковелі. На сьогодні там працює три табори: «Озерний», «Лісовий» та «Гірський».
«Озерний» являє собою палаткове містечко, де діти навчаються жити в умовах природи, ходять в походи, влаштовують велопрогулянки. Діяльність «Лісового» орієнтована на творчий розвиток, а в «Гірському» діти мають змогу поглибити свої знання з англійської мови, та приймати активну участь в інтелектуальних іграх.
13
Керівництво «Артек-Буковель» зазначає, що карпатські табори – це зовсім не заміна кримського, а лише його доповнення, і сподівається, що колись всі бажаючі знову зможуть потрапити до легендарної здравниці.