ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
Реперам тут не місце або Перше Hard Rock Cafe
Любиш рок? Справжній фанат таких легендарних гуртів в історії рок-музики, як The Beatles, ACDC, Nirvana, Deep Purple? Тоді ця стаття саме для тебе!
14 червня 1971 року в Лондоні вперше в історії було засноване місце для палких шанувальників рок-музики.
Цікаво, що історія створення цього бренду не обійшлася без участі популярного колективу The Doors.
У 1969 році гурт потрапив до готелю в Лос-Анджелесі. Хлопці мали на меті записати новий альбом, який згодом назвали на честь цього місця. Платівка мала назву "Моррісон готель".
Коли справа дійшла до обкладинки диску, Джим Моррісон (фронтмен гурту) запропонував сфотографувати готель. Проте господарі не дозволили цього зробити, тому хлопці, скориставшись вдалим моментом, коли нікого не було, зайшли всередину і зробили фото.
Коли The Doors поверталися з готелю і сміялися над тим, що сталося, вони раптом побачили забігайлівку під назвою "Hard Rock Cafe".
Справа в тому, що новий альбом відповідав стилю хард-рок. Хлопці зайшли до їдальні, там перекусили, а потім зробили кілька фоток.
Фотографію "Хард Рок Кафе" розмістили на задню сторону обкладинки альбому.
Учасники вирішили використовувати обидві назви: першу сторону диска назвали "Хард Рок Кафе", а другу - "Моррісон Готель".
Платівка побачила світ 1 лютого 1970 року.
Самі того не розуміючи, Джим Моррісон і його команда створили новий бренд, який пізніше здобув популярність у всьому світі.
Пізніше фотограф The Doors Генрі Ділтц зазначив: "Десь через рік після виходу альбому нам подзвонив якийсь хлопець з Англії і сказав: "Привіт. Ви не будете заперечувати, якщо ми використовуємо назву кафе з задньої обкладинки альбому? Ми задумали відкрити кафе тут, в Лондоні, і ми хотіли б дати йому це ім’я". Природно, учасники групи не заперечували, а навіть підтримали підприємців.
Перше "Хард Рок Кафе" було відкрите 14 червня 1971 року в Лондоні, на Олд Парк Лейн.
Зал бару розмістився в колишньому автосалоні Ролс Ройс.
Відомий у всьому світі логотип "Хард Рок Кафе" розробив знаменитий британський дизайнер та ілюстратор Алан Олдрідж.
Головну популярність воно набуло завдяки вільній атмосфері, голосній музиці з телеекранів та численних музичних реліквій, що розвішані на стінах.
Історія створення унікальної колекції реліквій почалася з гітари Еріка Клептона в 70-х. Ніхто не міг навіть припустити, що це тільки початок. Це був просто жарт, який породив цілу традицію.
Старина Ерік подружився з господарями бару і попросив їх забити за своїм ім’ям столик на всі часи. А ті у відповідь запропонували Клептону залишити свою гітару, щоб тим самим позначити свій столик.
Ерік так і зробив, а тижнем пізніше в "Хард Рок Кафе" прийшла гітара Gibson Les Paul в посилці від Піта Таусендна з групи The Who з короткою запискою: "А моя не гірше. З любов’ю, Піт". Цю гітару так само повісили у барі.
У наші дні мережа ресторанів Hard Rock Cafe володіє найбільшою колекцією реліквій такого роду по всьому світі - більше 70 тис. експонатів, серед яких різноманітні гітари відомих рокерів, інші музичні інструменти, одяг та аксесуари, мотоцикли, авто і навіть один автобус.
Пригощають у Hard Rock Cafe стравами американської кухні: бургери, стейки, гриль, картопляні чіпси та безліч неймовірних коктейлів, якими теж славиться цей заклад.
Варто зазначити, що, придбавши напій, ти можеш забрати із собою склянку в якості сувеніру. Не обов’язково при цьому загрібати до своєї торбини той самий стакан із залишками коктейлю, достатньо зберегти чек про оплату та підійти із ним у крамничку сувенірів, яка знаходиться поруч, та отримати свій фірмовий сувенір акуратно запакованим.
Якщо бажаєте відвідати це кафе, воно знаходиться за адресою: Лондон, 150 Old Park Lane, Mayfair, W1K 1QZ.
А чи хотіли б ви мати щось подібне у Житомирі? Відповіді пишіть у коментарі.