ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Полуниця – така маленька, така корисна
Знайти цю ягоду зараз можна практично повсюди – на базарах, в супермаркетах, у невеличких стаканчиках з бабусиного городу, і навіть у ящиках з великих теплиць і городів. Сезон у розпалі. Та відправляючись за черговою порцією смакоти, ми часто навіть не задумуємось наскільки полуниця є корисною для здоров’я. Рекорд ФМ вирішив поділитися з вами результатами кількох цікавих і водночас важливих досліджень.
Почнемо з відомих багатьом фактів:
• полуниця є прекрасним протимікробним і протизапальним продуктом, тому рекомендована для вживання під час різноманітних хвороб;
• стоматологи виявили, що ця ягода допомагає усунути неприємний запах з рота;
• вона насичує організм необхідною кількістю йоду і вітаміну С;
• цинк, що міститься в маленьких кісточках полуниці сприятливо впливає на потенцію і лібідо.
І це далеко не всі корисні властивості цієї «червоної королеви» дачних ділянок. Дослідження вчених з італійського Marche Polytechnic University довели, що 15 ягід полуниці в день суттєво знижують ризик розвитку раку молочної залози, і навіть можуть зменшувати вже існуючі пухлини. При чому в процесі експериментів були задіяні дуже агресивні штами раку, і результати виявилися позитивними.
polsa-klubniki
Фенолові рослинні сполуки, що входять до складу цієї смакоти, мають здатність блокувати біологічні процеси, що сприяють розвитку пухлин. При цьому і активність генів, які впливають на поширення метастазів, також була знижена. Щоправда, вчені одразу попередили про те, що полуниця – не панацея, а швидше допоміжний і профілактичний засіб.
Ті ж італійські вчені також виявили, що полуниця здатна значно знижувати рівень "шкідливого холестерину" в організмі, та є чудовою профілактикою захворювань серцево-судинної системи.
4014cde2-1a4b-407e-a448-fe2574f84c99
Внаслідок експерименту виявилось, що загальний рівень холестерину знизився майже на 9%, а «шкідливого» аж на 13%. Окрім цього лікарі відзначили і інші покращення. Зокрема виявилося, що полуниця є чудовим УФ-фільтром, зменшує негативний вплив алкоголю на стінки шлунку, та є потужним антиоксидантом. При чому практично такими ж властивостями володіє і сублімована ягода.
Подібні дослідження ще раз підтверджують беззаперечний факт про те, що продукти, які ми вживаємо, мають бути не тільки смачними, а й корисними. І полуниця чудово доповнює цей список.