ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Поїздки в авто: як мінімізувати травми, якщо аварії не уникнути
Всі ми чудово знайомі з правилами безпеки на дорозі, і, звичайно, пам’ятаємо, що сідаючи в автомобіль, навіть в якості пасажира, треба обов’язково пристібнути паски безпеки. Та, на жаль, не всі і не завжди це роблять. А коли розуміють, що аварія неминуча – губляться, і часто отримують серйозні травми.
Ми за те, щоб прописані і відомі з дитинства правила виконувались беззаперечно. Та що робити, якщо ви допустили промах, і неприємність от-от станеться? Ось кілька корисних порад:
1. Якщо ви знаходитеся на задньому пасажирському сидінні, швидко ляжте на бік, це допоможе уникнути травм, які завдають літаючі небезпечні предмети.
2. Якщо ви – водій, то, як би дивно це не звучало, постарайтеся якомога швидше прибрати ноги від педалей. Є шанс, що ви не отримаєте переломи стоп та гомілок.
3. Якщо автомобілю загрожує бокове зіткнення, необхідно міцно триматися за поручень або кермо, щоб внаслідок удару вас не викинуло з автомобілю.
makeevka-12-1240158566
4. У випадку ударів ззаду найбільше страждають ті, у кого на сидінні відсутні підголівники. Під час удару голову різко відкидає назад, а це може закінчитися переломами шийного відділу хребта. Тому попіклуйтеся про безпеку завчасно.
5. Якщо винуватець аварії не ви, і побачили, що ззаду швидко наближається автомобіль, приберіть ногу з педалі гальм, але будьте готові одразу після зіткнення знову на них натиснути, щоб уникнути виїзду на зустрічну смугу або тротуар. В такому випадку буде також доречним сильно впертися в підголівник та спинку сидіння.
6. А якщо дозволяють умови руху, то уникнути зіткнення можна також шляхом різкого збільшення швидкості.
4_MAX3338
7. Постарайтеся зробити все можливе, щоб уникнути лобового зіткнення – з’їхати в кювет, паркан, дерево, це однозначно краще, ніж зіткнутися з автомобілем, що мчить назустріч на великій швидкості. Якщо зовсім уникнути аварії не вдається, спробуйте скермувати авто так, щоб зіткнення відбулося по дотичній, або стало ковзаючим.
8. Щоб попередити інших учасників руху про можливу аварію – подайте звуковий сигнал.
Варто також пам’ятати, що найбільш небезпечне місце – поряд з водієм, тому дітей до 12 років там перевозити забороняється. Будьте уважні на дорозі і дотримуйтесь правил кермування. Нехай щастить!