ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Початок «нашестя»: першій джазовій платівці 100 років
Джаз, мабуть, один з найтаємничіших музичних стилів. Його справжнє походження так достеменно і не відоме, а перші згадки датуються 20-ми роками 20 століття. Насправді – це вибухова суміш найкращих традицій темношкірого блюзу, доповнена церковними співами афроамериканців, та приправлена нотами європейської музики. Саме такий незвичайний мікс зробив джаз мегапопулярним всього за кілька років.
Цього року перша джазова платівка святкує свій 100-річний ювілей. В далекому 1917 році її вихід створив справжній фурор, і не тільки Америка, а й увесь світ отримали можливість почути нову, якісну і справді чудову музику. Та, незважаючи на те, що віддані фани джазу сприймають цей факт, як належне, багато музичних знавців вважають його досить суперечливим. І річ ось у чому.
Ідеальним джазом перші записи здавалися лише тим, хто ще не був знайомий зі справжнім стилем. Гурт Original Dixieland Jass Band (Справжній джаз-бенд з Південних Штатів), який і зіграв для дебютної платівки, насправді тільки мав таку гучну назву, а на ділі учасники квінтету володіли джазовою стилістикою лише поверхнево. До того ж, серед них не було жодного темношкірого музиканта, які справді зналися на цьому стилі музики.
1917 January NYC ODJB
Та незважаючи на це, початок був покладений. І сталося це 26 лютого 1917 року. Що ж грали музиканти? Три хвилини звучання платівки давали можливість слухачам «насолодитися» звуками візничого двору: скрипом возу, та імітацією голосів людей і тварин. Але успіх був гарантований тому, що подібні мотиви дещо нагадували європейські танцювальні мелодії, тому були моментально підхоплені.
Платівка розійшлася мільйонним тиражем, і отримала небувалу популярність. А от перші записи справжнього афроамериканського гурту King Oliver and Creole Jazz Band, зроблені вже на комерційній основі, з’явилися аж через цілих 6 років.
За всю історію існування джаз «обріс» багатьма похідними стилями, був поєднаний з блюзом та все ж залишився самобутнім. Поціновувачів джазу і всіх, хто хоче провести вихідний день в атмосфері європейської гостинності та якісної музики, 20 травня організатори запрошують на фестиваль «Jazzomir-2017», що пройде в Житомирі на Замковій горі. Гостями фестивалю будуть фіналістка «Голосу країни» Анна Кукса, а також виконавці з Польщі, Греції та Канади, з яких особливо варто відзначити Katya Chilly Group.
Крім цього відвідувачі матимуть можливість зробити фото на пам'ять у спеціально обладнаній фотозоні, спробувати смачні страви на ресторанних майданчиках, а доки батьки відпочиватимуть, дітей будуть розважати професійні аніматори.
Старт концертної програми 20 травня о 17.00, вхід вільний. Долучайтеся до спільноти джазфанів, та насолоджуйтеся якісною музикою!