ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
People. Тарас Чубай
Ім'я Тарас Чубай вам відоме? Ні? А "Плач Єремії"? Певно, що так.
Нещодавно, а точніше, вчора, 21 червня, відомому виконавцю виповнилося 47 років.
Нагадаємо, що Тарас Григорович Чубай - відомий український співак, рок-музикант та композитор. Керівник гурту "Плач Єремії".
Окрім цього, Тарас - Заслужений артист України!
Варто зазначити, що батько Тараса був поетом. І саме своєю творчістю музикант намагається популяризувати яскраву батьківську поезію, а також поезію сучасних авторів.
1976 р. малий Тарас вперше потрапив до театру Опери та балету. Разом з батьком вони прийшли на концерт Чеслава Нємана. В черзі за квитками Тарас голосно запитав: "Тату, а що це, вони всі на Нємана прийшли?" – чим привернув загальну увагу. Попри те, що Тарасу тоді було тільки шість років, він дуже добре пам'ятає концерт, і навіть те, які пісні виконував Чеслав. Фактично, на музиці Чеслава хлопчина й виріс. Завдяки йому й згодом почав співати.
Далі Тарас навчався у Львівській музичній школі ім. С. Крушельницької, де грав у оркестрі. В той час, як всі хлопчиська грали у футбол, Тарас "пиляв" скрипку. Якось, років у десять, він записав на магнітофон годину своїх занять, потім увімкнув його, а сам вистрибнув у вікно і побіг ганяти м'яча. Потім повернувся і вимкнув – ніхто нічого не помітив. Тарас повторював це разів п'ять, а потім мама увійшла, і все розкрилося. Батьки так сміялися з цієї витівки, що навіть особливо й не покарали сина.
Навчався майбутній співак у Львівській музичній школі ім. С.Крушельницької, крім цього ще закінчив Львівську консерваторію.
Варто зазначити, що ще будучи студентом брав участь у виступах театру-студії "Не журись!".
1990 р. разом із бас-гітаристом Всеволодом Дячишиним створив гурт "Плач Єремії", який за кілька років зайняв провідні позиції у хіт-парадах української музики.
У 1999 році Чубай переїздить до Києва, але продовжує співпрацювати з "Плач Єремії".
Тоді в Тараса був такий період, півроку, а може й більше, адаптації в Києві, у кишені було двісті доларів, і на них він умудрився прожити сім чи вісім місяців, ночуючи в знайомих, а потім поступово винайняв квартиру й почав працювати на телебаченні.
Одними з київських проектів Тараса стали альбоми записані на студії гурту Скрябін — Наше Різдво і Наші партизани.
11-го вересня 2003-го у палаці "Україна" відбувся сольний концерт Тараса Чубая, де він представив свій новий альбом "Світло і сповідь". У сольній програмі Тараса взяли участь камерний оркестр "Віртуози Львова", музиканти гурту "Плач Єремії" та музична формація "Піккардійська Терція".
А вже 2008 року Тарасу Чубаю присвоєно звання "Заслуженого артиста України".
Всього у творчому доробку музиканта нараховується понад 100 пісень та 11 музичних альбомів. А це, до речі, неабиякий успіх.
Від себе додам, що це, справді, видатна особистість. Це та людина, яка протягом всієї творчої кар'єри, не зраджувала своєму напрямку й не "спопсовувала" свої композиції. Можливо, саме завдяки цьому чоловік і здобув свою популярність й добився омріяних висот.
А Рекорд ФМ, тим часом, бажає музиканту творчих успіхів і натхнення! І пропонує вашій увазі найпопулярнішу пісню гурту Плач Єремії - "Вона".
Приємного прослуховування!