ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
People. Пол Маккартні
Напевно, кожен з нас хоч декілька разів чув це славнозвісне ім'я. Для когось воно не означає нічого, у когось викликає ностальгію за юнацькими роками. Проте не знайдеться людина, яка б не знала, про кого сьогодні піде мова.
Отже, через декілька днів, а саме 18 червня, Полу Маккартні виповниться 75 років!
Аж не віриться, чи не так?
Нагадаємо, Пол Маккартні - популярний британський співак, композитор, підприємець, лауреат численних премій Grammy, кавалер Ордена Британської імперії, лицар Британської імперії.
Здобув всесвітню популярність як один із засновників і учасників рок-гурту The Beatles.
Разом із Джоном Ленноном сформував один із найвпливовіших і найуспішніших творчих тандемів, який написав одні з найпопулярніших пісень в історії рок-музики.
Пол народився у Вултонському госпіталі в Ліверпулі.
Малий Пол був ввічливим, слухняним і спокійним, не цяця-хлопчиком, але, на відміну від Леннона й свого брата, утверджував свою індивідуальність і незалежність не бунтарством, а дипломатією.
У початковій школі він був одним із найкращих учнів, і, успішно закінчивши її, легко поступив у престижну школу для хлопчиків за назвою "Ліверпульский інститут". У цю школу ходив і Джордж Гаррісон, з яким Пол познайомився в автобусі по дорозі додому в 1954.
Високі вимоги до учнів у "інституті" були Полу під силу. Він проявляв особливу схильність до англійської літератури. 1953 року майбутній співак одержав спеціальну премію Коронарії за твір. Проте поступово Пол втратив інтерес до навчання, а коли довідався, що батько планує у майбутньому послати його навчатися до університету, навмисне почав учитися гірше.
У дитинстві Пол любив слухати радіо, i йому подобалася музика з мюзиклів за участю Фреда Астера.
Свій перший музичний інструмент, трубу, Пол одержав від батька в день народження, коли йому виповнилося 12 років. Однак йому не сподобалося те, що граючи на трубі він не міг співати.
Влітку 1957 року, відпочиваючи разом з батьком і братом у пансіонаті "Батлінз" у графстві Йоркшир, Пол уперше потрапив на сцену — серед відпочиваючих було влаштовано музичний конкурс, у якому вони з братом взяли участь. Вони вдвох проспівали пісню братів Еверлі "Bye Bye Love", а потім Пол сам виконав рок-н-рол "Long Tall Sally" Літл Річарда.
Один зі шкільних товаришів Пола на ім'я Айвен Воен грав у скіфл-гурті свого сусіда Джона Леннона, що називався The Quarrymen.
6 липня 1957 року за його запрошенням Пол прийшов на концерт гурту, який відбувся в саду парафіяльної цервки Святого Петра в районі Вултон. Там він познайомився з Ленноном.
Леннона вразила майстерність гри Маккартні й те, що він знав слова пісень напам'ять і сам писав пісні. Через кілька днів Маккартні запросили грати в The Quarrymen, і він погодився.
Наступні місяці Маккартні й Леннон були цілком заняті тим, що вивчали один одного. Вони проводили разом увесь вільний час, удвох прогулювали школу і грали на гітарах вдома у Пола. Їх з’єднало не тільки захоплення музикою й любов до жартів, але й те, що обоє пережили смерть матерів.
Якось Пол зазначив наступне: "Я почав розвиватися в зовсім іншому напрямку. Коли я познайомився з Джоном, усе змінилося. Дружба з ним стала щастям. І хоча він був на два роки старший за мене, а я був ще дитиною, думали ми зовсім однаково."
Перший виступ Пола в складі гурту The Quarrymen відбувся в "Клубі консерваторів" у районі Бродвей — тоді він незграбно виконав гітарне соло й після вирішив, що ніколи не буде соло-гітаристом.
Протягом спільної співпраці гурт змінював безліч назв, включно зі Johnny and The Moondogs, Long John and The Silver Beetles, The Silver Beetles, аж доки в 1960 вони врешті не зупинилися на назві The Beatles.
Колектив став одним із найпопулярніших гуртів всього світу. І для нестримних фанатів новина про те, що гурт розпадається, стала болючим ударом.
Цікаво, що певний період публіка вважала, ніби винуватцем розпаду був саме Пол. Проте він зазначив, що винні були творчі розбіжності серед талановитих музикантів.
Пізніше, Маккартні розпочав свою доволі успішну сольну кар'єру.
Не може не згадати той факт, що у 14 червня 2008-го відбувся безкоштовний концерт легендарного "бітла" у Києві — на Майдані Незалежності.
Виступ став частиною акції "Independence Concert", організованою Фондом Віктора Пінчука.
Тож Рекорд ФМ вітає іменинника й бажає йому творчих успіхів у досягненні ще більших висот.
Дякуємо тобі, легендо!