ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
People. Олег Скрипка та Руслана
Напевно, ви ніколи не знайдете людей, котрі б не знали ці імена. Проте чи знаєте ви їхню історію? Як ці талановиті виконавці здобули свою славу? Саме про це ми сьогодні поговоримо.
Отже, розпочинаємо...
Олег Скрипка
Як ви всі знаєте, Олег Скрипка - український музикант, лідер гурту "Воплі Відоплясова".
Композитор народився у місті Совєтабад Ленінабадської області Таджицької РСР у сім'ї українських переселенців. Мама Олега — Ганна Олексіївна — родом з маленького села, що на Курщині, а батько Юрій Павлович — з хутора на Полтавщині.
Варто зазначити, що музикант відмінно навчався у школі. Найкраще йому давалися точні науки, такі як фізика, математика.
1986 року закінчив Радіотехнічний факультет КПІ. Цього ж року було створено гурт «ВВ».
1990 року група здійснює турне Францією та Швейцарією, під час якого в одній з найбільших газет Франції Le Monde виходить матеріал про «ВВ».
У 1991 Скрипка, будучи ще радянським інженером, зі своєю групою потрапляє до Франції за культурним обміном між СРСР і європейськими країнами з подачі вже тоді відомого музичного критика Артемія Троїцького. У 1991–1996 роках вони проживають у Франції й гастролюють країною. Там з'явились їх перші диски — записи живих виступів.
Цікаво, що чим більше Скрипка перебував за кордоном, тим більше сумував за Батьківщиною. За його ж зізнанням саме у Франції він став українцем. Приїхавши туди російськомовним, аполітичним рокером, вже в середині 90-х говорив винятково українською.
2004 року Олег Скрипка стає одним із організаторів фестивалю "Країна Мрій". Під егідою «Країни Мрій» Олег Скрипка бере участь також у різносторонній видавничій і просвітницькій діяльності.
А в 2008 році Міністерство культури і туризму України висунуло кандидатуру Олега Скрипки на здобуття Шевченківської премії як "режисера-постановника етнічного фестивалю "Країна Мрій"". Проте співак зазначив на це: "Фестиваль "Країна Мрій" як самобутнє культурне явище заслуговує на висунення, і буде неправильно висмикувати для нагородження лише когось одного, хто причетний до "Країни Мрій": довкола фестивалю щороку трудиться дуже багато людей!".
У 2012 році Олег Скрипка став тренером у талант-шоу "Голос країни. Нова історія" на каналі 1+1. А потім взяв на себе тренерські обов'язки у проекті "Голос. Діти".
Чоловік і до сьогодні не перестає дивувати шанувальників новими хітами. Варто додати, що він є справжнім патріотом своєї країни (через що особисто я його шаную ще більше). Одного разу музикант жартома зазначив так: "Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз "дебілізм". Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них. І будемо допомагати їм, як допомагають людям з вадами, на волонтерських засадах будемо співати їм "Володимирський централ"".
Руслана
Руслана Степанівна Лижичко - українська співачка, піаністка, диригент, Народний артист України та просто пркрасна людина.
Школяркою Руслана співала в гурті "Оріон", потім — у дитячому ансамблі "Посмішка". Після закінчення дитячої музичної школи майбутня співачка вступила до Львівської консерваторії ім. М. Лисенка на диригентське відділення.
"Доросла" музична кар'єра співачки почалася 1993 року, коли Руслана взяла участь у двох музичних фестивалях України: Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні і популярної музики "Червона Рута-93", лауреатом якого вона стала, а також Всеукраїнському фестивалі поп- і рок-музики "Тарас Бульба-93".
Наприкінці липня 1996 співачка записує свій перший сингл і кліп "Ти". Кліп, зйомки якого проходили в Олеському замку, став першим етапом проекту "Дзвінкий вітер".
У другій половині 1998 Руслана влаштувала тур із благодійними концертами по стародавніх замках України з метою зібрати кошти на їх реставрацію. "Тур по стародавніх замках України" привернув увагу до їхнього стану. Результатом цього стала реставрація Золочівського замку. Гарний результат, чи не так?
У грудні 2003 р. на церемонії "Українська музична премія" ініційований Асоціацією звукозаписних компаній України, за альбом "Дикі танці" Руслана отримує першу в Україні офіційну нагороду "Платиновий диск".
Варто зазначити, що готуючись до участі в конкурсі "Євробачення", PR-група Руслани провела всебічну підготовку: вони вивчали своїх конкурентів, проводили спеціальні рекламні тури по країнах, що були учасницями голосування. Під час самого конкурсу було організовано спеціальну PR-підтримку. Так, на відміну від заходів конкурентів, прес-конференція Руслани проводилася нестандартно: наприклад, усі присутні могли дегустувати українську горілку і сало. До того ж Руслана вчила журналістів грати на трембіті.
Цікаво, що на самому конкурсі шоу Руслани кардинально відрізнялося від виступів інших учасників. Телекоментатор британської студії ВВС назвав Руслану "принцесою-воїном". Серед 36 країн, які брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла почетне перше місце.
Після перемоги на "Євробаченні" боксер Віталій Кличко вручав Руслані в Лас-Вегасі нагороду "World Music Awards" — "Всесвітню музичну нагороду" за найбільшу кількість проданих альбомів "Дикі Танці" у світі.
Починаючи із грудня, талановита виконавиця - одна з активісток Євромайдану, на підтримку опозиційних сил вела нічні вечори майже до втрати голосу.
Руслана та Олег Скрипка - видатні особистості. Це ті люди, які були, є і будуть справжніми патріотами своєї Батьківщини. Це люди з великої літери. Справжні українці!