ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Пам’ятка батькам: від чого варто захищати дитину в сучасному світі
Сьогодні, 1 червня у всьому світі відзначають День захисту дітей. Вони – такі маленькі, і такі дорослі водночас, перетворюють все навколо на феєрверк позитивних емоцій і відчуттів, сповнюючи атмосферу радістю, і непідробним щастям. Та діти сьогодні, як і у всі часи, потребують неабиякої уваги і захисту. Але від чого? Давайте дізнаємося.
Спостерігаючи за весело крокуючим малюком, що із захватом роздивляється все навколо, не хочеться думати про погане. Та всі ми розуміємо, що доки чадо не навчилося контролювати і фільтрувати інформацію навколо, комфортно почувати себе у колективі, і бути самостійним, батьки мають прикласти максимум зусиль, щоб прищепити йому необхідні знання та вміння, та захистити від небажаного впливу і ситуацій.
fa975eed821461e6e299ba9df07a9cc2
1. Непотрібна інформація. Раннє освоєння сучасних гаджетів значно спрощує доступ до інформації для дитини. Але не вся вона потрібна і безпечна. За останні 20 років кількість дітей, що мають проблеми з мовленням в дошкільному віці, збільшилась в 6 раз. Причина тому – занадто тривале перебування перед екранами смартфонів, планшетів та ноутбуків, і скорочення реального спілкування з однолітками.
Популярні ігри-«стрілялки», фільми бойовики, і навіть деякі мультфільми провокують агресію і розвиток стресу у дітей. Тому варто уважно слідкувати за тим, що переглядає, та у що грає ваша дитина.
deti_500
2. Небажане спілкування. Чи завжди ви знаєте, з ким спілкуються ваші діти? Друзі, знайомі, однокласники. Та пам’ятати також треба знову про віртуальне спілкування. Статистика свідчить, що з усіх дітей, які заходять на порносайти, цілих 26% є співрозмовниками в чатах про секс.
shutterstock_115186060
3. Хвороби і затримки розвитку. Здоров’я, воно важливе в будь-якому віці, і від того, наскільки відповідально підійдуть батьки до цього питання, в великій мірі залежить подальший розвиток малюка. Планові щеплення, вчасне відвідування лікаря, обов’язкові фізичні заняття та достатня активність – запорука хорошого самопочуття, міцного здоров’я та правильного розвитку.
91521_skuka
4. Невдачі в майбутньому. Звичайно, ми не можемо «підстелити соломку» і вгадати наперед, де і коли дитині знадобиться допомога в майбутньому. Але часто батьки вирішують все за дітей – в які гуртки вони ходитимуть, чим займатимуться у вільний час, в який учбовий заклад будуть вступати, і за яким фахом будуть працювати, коли стануть дорослими.
Але таке обмеження вибору часто призводить до відсутності мотивації у дитини, і бажання досягати нових висот, а ще до формування відчуття незадоволення, а часто і ненависті до роботи, яку вона буде виконувати в майбутньому.
Діти потребують нашої уваги та піклування, тому важливо спілкуватися з ними, цікавитися їх вподобаннями, знати смаки і головне - бути авторитетом. Зі святом!