ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Оскар 2018: ювілейне вручення статуеток
Неймовірно, але вже цілих 90 років актори, режисери, сценаристи та інші учасники знімальних груп отримують заповітні статуетки, що свідчать про світове визнання. 4 березня світ дізнався імена тих, хто заслуговує отримати Оскар завдяки своєму таланту.
Ювілейну церемонію довелося перенести через Олімпійські ігри. Зазвичай вона проходить в кінці лютого. Але так відбувається не вперше, в 2007 та 2014 роках нагороди роздавали теж із запізненням через Олімпійські ігри.
2123152
Але якщо дата цього року стала незвичною, то от ведучий залишився знайомим. Ним став відомий комік Джиммі Кіммелу, який веселив своїми жартами глядачів і минулого року.
Чим ще здивувала та порадувала цьогорічна церемонія?
Жінки-режисери - явище не надто популярне в Голівуді, а жінки-режисери номіновані на Оскар - тим паче. Але молода 34-річна Грета Гервіг зірвала хвилю цікавості, адже стала п'ятою за 90 років існування премії жінкою, яка була номінована на звання "Кращого режисера". Їй навіть вдалося обійти самого Стівена Спілберга представивши глядачам свою картину "Леді Берд".
9585319
Отримати статуетку талановитій режисерці цього року не вдалося, Оскар в цій номінації вручили Гільєрмо дель Торо за фільм "Форма води", але заявити про себе ще й як.
А от, до речі, картина "Форма води" стала тріумфатором церемонії, отримавши одразу чотири нагороди, серед яких і звання "Кращого фільму".
gn-gift_guide_variable_c
Боротьба між акторами за звання кращого була, як завжди, запеклою. Серед акторок головною претенденткою була Меріл Стріп. Вона, до речі, абсолютна рекордсменка, адже номінувалась на Оскар цілий 21 раз.
Але тут і вона програла Френсіс МакДорманд, що зіграла головну роль в картині "Три білборда на кордоні Еббінга, Міссурі".
933485
А от Гері Олдмен, отримавший статуетки в номінації "Краща чоловіча роль" ("Темні часи"), незважаючи на свою популярність, номінувався до цього лише один раз, у 2012 році.
1515740479
"Найкращим анімаційним повнометражним фільмом" став мультфільм "Коко", що змусив плакати в кінозалах мільйони глядачів по усьому світу. Історія хлопчика, який готовий відправитися навіть в царство мертвих, аби здійснити свою дитячу мрію, зачепив найтонші струни душі багатьох.
До речі, "Кращою піснею" був названий саундтрек з цього ж мультфільму - "Remember Me".
coco_cover
В кількох номінаціях також була відзначена військова драма "Дюнкерк" та фантастична картина канадського режисера Дені Вільньова "Той, що біжить по лезу 2049".