ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
Новий український екшн
Розпочалися зйомки українського історичного бойовика “ЕКС”, передає УНН з посиланням на сторінку у Facebook Державного агентства України з питань кіно.
“Розпочато знімальний період повнометражного художнього фільму “ЕКС”, що створюється за підтримки Держкіно України. Бойовик на історичну тематику є переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно, виробництво фільму здійснює компанія “Т.Т.М.”, — йдеться у повідомленні.
Сценарій стрічки базується на реальних подіях, що відбуваються на Західній Україні у 1932 році: революційна акція бійців підпільної української організації проти радянської влади перетворюється на криваву бійню.
За словами автора сценарію Ярослава Яріша, на створення сценарію його надихнула творчість Квентіна Тарантіно.
“Мені сподобався символізм у його творчості, і хотілося написати щось подібного характеру про українських революціонерів, хлопці давно цього заслужили. Я намагався створити збірний образ українського повстанця”, — сказав сценарист.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко назвав фільм історичним екшеном, в якого вже на сценарному рівні якісно пророблене заглиблення в атмосферу відтвореного часу.
Режисер Сергій Лисенко повідомив, що акторський склад ще повністю не затверджений.
“Поки що принцип такий — нові обличчя молодих, нікому не відомих, але талановитих акторів, які в перспективі мають стати українськими зірками”, — зазначив він.
Перші зйомки картини відбулися у Львові та у Львівській області 16 та 17 грудня. Продовжаться зйомки у квітні-травні 2017 року.
Вихід фільму заплановано на початок 2018 року.
Джерело: УНН