ЦІКАВЕ

Автор: alena
НІНА МАТВІЄНКО. Я хочу бути піснею!
"Я просто працюю. Виконую те, що мені подобається - слова, музику. Якщо мені від цього боляче - значить, воно справжнє. Потрібно бути самим собою - таким, як ти є. Не замахуватися на те, що створили інші, а створювати щось своє"- промовила якось народна артистка України, Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, Герой України, Член Спілки кінематографістів України і просто жінка, котра дарує душу пісні- Ніна Матвієнко.
Наша землячка Ніна Матвієнко (народилась в селі Неділище, Житомирської області) - сьогодні іменинниця. І це гарний привід дізнатись щось цікаве про жінку, яка має дар - голос, який ллється мов пісня солов'я, про жінку, яка і сама є піснею.
- Це дивно, але в юності, Ніна працювала кранівником на заводі.
- Окрім відомої широкому загалу співачки Тоні Матвієнко у Ніни ще є двоє синів: Іван та Андрій. Іван став ченцем, Андрій - художник.
- Співачка займає посаду професора кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.
- Ніна має вищу відзнаку Фонду Міжнародної премії імені М. А. Касьяна – орден Миколи Чудотворця. Також вона стала кавалером ордена великої княгині Ольги III ступеня. У 2016 році жінка отримала звання "Почесний громадянин Києва".
- Ніжний голос Ніни Матвієнко чути не тільки в Україні, співачка гастролювала в Польщі, Фінляндії, Франції, Кореї, Латинській Америці, Чехії, Канаді, Мексиці та США.
В творчому доробку народної артистки України сотні пісень і у кожну з них Ніна вселяє душу. Варто тільки згадати назви: "Ой, летіли дикі гуси", "Дажбог", "Чарівна скрипка", "Квітка-душа" і одразу поринаєш у світ української пісні.
"Квітка-душа" - одна з найпопулярніших пісень в репертуарі Ніни Матвієнко. Ця композиція ще дуже молода, але деякі вважають що вона не авторська, а народна. Музику написав Костянтин Меладзе, слова подарувала Діана Гольде. А взагалі, цю магію в поєднанні ураїнської мови та голосу, що дарує тремтіння - краще чути.