ЦІКАВЕ

Автор: alena
Наймасштабніший пригодницький проект сучасного французького кіно
Наприкінці року на екрани українських кінотеатрів виходить «Одіссея» Жерома Салля – байопік про одного з найвідоміших французів ХХ століття, дослідника океану і винахідника акваланга Жака-Іва Кусто.
Є шляхи, які не відшукаєш на картах. Є цілі, які вкаже тільки любов. «Одіссея» – наймасштабніший пригодницький проект сучасного французького кіно. Історія героя, який відкрив людству «другий космос». Його експедиції надихнули мільйони. Його головна подорож залишилася таємницею. Першопроходець. Мрійник. Бунтар. Легендарний Жак-Ів Кусто: його корабель, його відкриття, його справжня Одіссея.
«Одіссея» стала одним із найдорожчих французьких фільмів цього року – його бюджет склав 30 млн. євро, а зйомки відбувалися на європейських узбережжях і в Антарктиці. Головну роль у картині зіграв Ламбер Вілсон, який домагався схожості із худорлявим Кусто виснажливими тренуваннями й суворою дієтою. Одрі Тоту зіграла дружину, музу і вірного поплічника капітана, Симону. П'єр Ніне, молода зірка фільмів «Ів Сен-Лоран» і «Франц», з'являється у ролі сина Кусто: їхні непрості стосунки стали однією з головних сюжетних ліній фільму. Ніне та Вільсон вчилися пірнати з аквалангом для зйомок у відкритому морі, які декілька разів переривалися через появу китів.
За словами режисера, Жерома Саллі, він захоплювався Кусто з дитинства: «Для мого покоління Жак-Ів Кусто був чимось на зразок Христа, найвідомішою людиною у світі, ми його боготворили. Йому вдалося збудувати чудові стосунки зі своєю командою, але його особисте життя завжди лишалася в тіні. Ми хочемо це виправити». На передній план в «Одіссеї» виходить особиста історія капітана – його перші кроки у науці, сімейні стосунки та почуття.
Джерело: platfor.ma