ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
На своїх двох
Більше 2500 років назад відомий грецький лікар Гіппократ говорив: "Ходьба - кращі ліки для людини". Ці слова не втратили актуальності і до сьогодні. Сучасне життя людини, частіше за все, проходить в офісі, за кермом авто, в громадському транспорті, а прогулянки пішки стали скоріше винятком, аніж правилом. І дарма, адже є безліч причин з яких варто про них згадати.
Напередодні Дня пішої ходи, який відзначають 5 жовтня, ми вирішили вам про них нагадати.
e827c8cf37dfb93_621x300
1. Допомагає подолати стрес. Практично у кожного з нас знайдеться історія про те, як невеличка прогулянка суттєво покращила настрій. І не дивно, адже під час неї знижується рівень кортизолу - гормону стресу, а відтак проходить нервозність та напруженість
progulki
2. Позбавить від зайвих калорій. Але в такому випадку варто знати про те, як правильно ходити. Саме помірний крок не створює зайвого навантаження на суглоби та допомагає спалювати непотрібний жир.
Дослідження довели, що ті, хто щоденно проходив певні дистанції помірним кроком, спалювали більше калорій, аніж ті, хто бігав по кілька кілометрів 2-3 рази на тиждень. Причина в тому, що піша хода допомагає тримати організм в тонусі, не створюючи для нього стресу.
30
3. Допоможе зосередитися. Чи буває у вас так, що потрібно прийняти рішення, обдумати щось, а думки "розбігаються"? Якщо так, тоді варто відправитися на прогулянку, ідеально, якщо це буде ліс. Піша хода насправді має терапевтичний ефект. Під час неї людина розслаблюється, вирівнюється дихальний та серцевий ритм, і людина починає отримувати задоволення від того, що робить. В такому стані легко зосередитися і спокійно подумати над всіма питаннями. Ви здивуєтеся, як швидко правильне рішення прийде вам в голову.
12_7enXFpT
4. Не потребує додаткових витрат та спеціальних місць. Вам не потрібні будуть абономенти, спеціальна форма, спортзал чи обладнані майданчики. Лише зручний одяг та взуття. Навіть якщо ви вийдете на 2-3 раніше з автобусу і дістанетеся до роботи пішки, організм отримає потрібний заряд енергії, а м'язи - навантаження.
Піші прогулянки по нерівній місцевості сприятимуть спалюванню вдвічі більшої кількості калорій, і вже за кілька місяців ви помітите, що бедра і сідниці суттєво підтягнулися, а самопочуття значно покращилось.
А так як гуляти веселіше і цікавіше під музику, то пропонуємо вам підбірку, яка не тільки стане приємним доповненням, а й враховує "кількість ударів на хвилину".
56338_naushniki_shnur_travka_leto_priroda_muzyka_1920x1080_(www.GetBg.net)
Починати варто з більш спокійних композицій, таких, як, наприклад, Radiohead "House of Cards" - 100 уд/хв.
Після можна перейти на більш швидкий темп - 120 уд/хв. Непогано зайде Micky Green "Oh!".
Основна частина прогулянки повинна пройти в ритмі 125-130 уд/хв. Пропонуємо обрати між Lady Gaga "Just dance" та Madonna "Give It 2 Me".
На завершення варто знову знизити до 100 уд/хв.
Приємних прогулянок!