ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
"Музичний Оскар" для справжніх талантів
Бути номінованим на Греммі для виконавця - значить бути визнаним світовою музичною спільнотою. А отримати нагороду - всеодно, що актору отримати Оскар. Ця музична премія - національна гордість Америки. Ідея її заснування з'явилася у 1958 році,а 29 листопада 1959 церемонія нагородження вперше транслювалася по американському телебаченню.
На перший захід було запрошено всього 500 гостей. І першу нагороду отримали всього кілька виконавців, серед яких була Елла Фіцджеральд.
Та з кожним роком масштаби Греммі зростали.
20150209-gram-post
Одноосібними лідерами за всю історію премії є Чиказький симфонічний оркестр, в арсеналі якого цілих 60 статуеток. Жодним музикантам за майже 70 років існування премії не вдалося перевершити майстрів своєї справи.
Серед музичних колективів першість належить гурту U2, у них зберігаються цілих 22 статуетки. В 2006 році ірландці отримали одразу п'ять нагород за свій альбом "How to Dismantle an Atomic Bomb".
Можливо, комусь це здасться дивним, але Греммі нагороджують навіть іграшки. Так, герой відомого "Muppet Show" Елмо був тричі удостоєний нагороди, в тому числі і за "Альбом для дітей".
Та статуетки отримують не тільки музиканти. В списку номінантів є велика кількість політиків. Туди увійшов і колишній президент США Барак Обама. В 2008 році він отримав нагороду за диск з записом найкращих промов.
За всю історію престижної нагороди лише одного разу вона була відібрана у музикантів після вручення. Трапилося це з гуртом Milli Vanilli. Їх визнали "Кращими новими виконавцями", але скоро виявилося, що співаки постійно виступали "під фанеру", а використані вокальні партії у треках взагалі були не їх.
У 2017 році найбільше нагород вдалося зібрати Бейонсе, Каньє Уесту, реперу Дрейку та Ріанні. Піснею року було визнано хіт Адель "Hello".