ЦІКАВЕ

Автор: Lucky
Міжнародний день скейтбордингу
Швидкість, грація, сила волі. Це те, що потрібне кожному, хто має бажання навчитися їздити на скейтборді.
Як ви вже, напевно, зрозуміли, сьогодні мова піде про важливий для кожного скейтбордиста день. Адже сьогодні, 21 червня, весь світ святкує Міжнародний день скейтбордингу.
Передусім варто зазначити, що скейтбординг - екстремальний вид спорту, що полягає в катанні, а також у виконанні різних трюків на скейтборді.
Цей вид спорту з'явився наприкінці 1930-х - початку 1950-х років, в середовищі каліфорнійських серферів, які не могли займатися серфінгом, коли не було хвиль.
Першими скейтами були ящики та дошки з прикріпленими колесами. Пізніше ящики були замінені на дошки з спресованих шарів деревини — подібні на ті, які використовуються останнім часом.
На початку 1960-х, виробники дощок для серфінгу починають випускати скейтборд.
У цей же час, завдяки журналу Skateboarder Magazine, популярність скейтбордингу зросла.
1965 року було проведено кілька чемпіонатів.
Але вже до 1966 року популярність скейтбордингу впала та стала збільшуватися лише на початку 1970-х.
Проте вже в середині 60-х і на початку 70-х почали розвиватися скейтбордні фірми, які мають сьогодні найбільшу популярність (Vans, Burton).
За роки свого розвитку цей новий екстремальний вид спорту зазнав ряд змін, удосконалень і модифікацій. Від простої дошки з прикріпленими колесами, апарат виріс до добре продуманого і ретельно розрахованого скейта з поліуретановими колесами. Є і колекційні моделі. Були придумані і розроблені трюки і стилі. Висунуті вимоги до безпеки та організації спеціальних тренувальних майданчиків. З’явилися клуби і спільноти, професійні організації та міжнародні асоціації.
Варто додати, що скейтбординг поділяється на декілька видів:
"Стріт" - так називається вид катання на дошці по вулицях міста;
"Пул-скейтинг" - катання в басейні;
"Верт" - катання на рампі, а також міні-рампі.
Найбільш популярним у світі є "стріт" скейтбординг.
Він ґрунтується на тому, що спортсмени долають всілякі вуличні перешкоди. До таких перешкод відносять лавки і бордюри, клумби, перила і сходинки.
Цікаво, що до 2004 року в Америці була заборона на використання дощок для скейтборду. Однак знайшлися сміливці, котрі були готові виступити за скасування цієї заборони.
Вони змогли замінити першу букву на плакатах "No Skateboarding", на "Go Skateboarding".
Сталося це 21 червня. З тих пір ця дата відзначена в календарі спортсменів по всьому світу, як День скейтбордингу.
Через деякий час після цього сміливого вчинку американців, Асоціація Скейтборд Компаній зробила Міжнародний день скейтбордингу святом у професійному середовищі.
І вже в 2005-2006 роках свято докотилася і до протилежної частини суші, ставши відзначатися в країнах Європи та державах колишнього Радянського Союзу.
Цікаво, що катання на скейті ефективніше, ніж кардіо-тренування. За півгодини катання в спокійному ритмі, без підйомів і стрибків, ви зможете втратити близько трьохсот калорій. Якщо бігати підтюпцем протягом того ж часу, то кількість витрачених калорій буде нижче на 30 відсотків. При цьому досвідчені скейтбордисти знають, що для катання на скейті тридцяти хвилин не вистачить. Якщо виходиш кататися, то робитимеш це до тих пір, поки не почнеш падати від втоми.
Крім того, скейтбординг допомагає розвивати координацію, що особливо актуально для міських жителів, які так мало рухаються.
Також даний вид спорту допомагає запобігти розвитку плоскостопості. М'язи стопи можуть з віком ставати слабшими. Катання на скейті зміцнює їх з усіх боків.
Цікаво, що катання на скейті дозволяє людині контролювати ситуацію, а це особливо важливо для сучасних людей. Адже певним чином піднімає самооцінку.
Тому Рекорд ФМ вітає всіх скейтбордистів із професійним святом. Бажаємо вам натхнення, терпіння та досягнення омріяних висот.