ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
«Міцний горішок» - 29 років популярності
Це кіно для справжніх чоловіків, та жінок, які обожнюють справжніх чоловіків. П’ять частин, кожна з яких стала справжнім блокбастером, і виявилася настільки ж цікавою, як і дебютна картина, заслуговують на особливу увагу в світі кінематографу.
Та хто знає, чи став би «Міцний горішок» настільки популярним, якби на головну роль свого часу погодилися Арнольд Шварценеггер, Річард Гір або Сільвестр Сталлоне. Після зйомок картини «Коммандо» режисер Джон Мактірнан запропонував всім цим акторам знятися у продовженні, та отримав відмови.
Сценарій довелося повністю перероблювати, але, як виявилося, не дарма. 15 липня 1988 року в прокат вийшла перша частина під назвою «Die Hard» з Брюссом Уіліссом в головній ролі. І він зіграв її бездоганно.
145103732518373823
Хоча автори фільму не розраховували на таку гру. Брюсу не доводилося до цього грати серйозні ролі, тому такий своєрідний експеримент був зроблений, аби хоч якось врятувати картину. Команда сподівалась, що Уілліс зможе додати такому серйозному персонажу, як Джон МакКлейн трошки гумору та легкості. І зроблені ставки таки зіграли.
Знімати доводилося ввечері та вночі, іншого часу у головного героя «Міцного горішка» не було. Адже майже увесь день він паралельно знімався разом з Сібілл Шеперд у відомому серіалі «Агентство «Місячне сяйво».
Про те, що команда, яка працювала над картиною, до кінця не вірила в її успіх, підтверджується ще й тим фактом, що на афішах не було жодної згадки про Уілліса. Ані його імені, ані портрету. Це було зроблено для того, аби завчасно не відлякати всіх атифанатів актора.
poster
І тільки тоді, коли в прокаті фільм став збирати неймовірно величезні суми, на постерах нарешті з’явився головний герой.
Та незважаючи на справжній фурор, який викликали всі частини фільму, вони так жодного разу і не отримавли Оскар, хоч і були номіновані на нього чотири рази.
А от роль Джона МакКлейна принесла неабияку популярність Брюсу Уіллісу, та вважається найбільш знаковою у всій його кар’єрі.
Тому радимо якщо не піддатися «уіліссоманії», то хоча б порадувати себе чудовим бойовиком з відмінною акторською грою. Приємного перегляду!