ЦІКАВЕ

Автор: alena
МАЕСТРО ДЖАЗУ
Врізавсь у тишу незвичайний ритм барабанної установки, одразу ж натякає на танець. Приєдналось більш грубе, низьке звучання бас-гітари. І полились ноти фортепіано. А далі саксофон і його гамма яскравих звуків пронизала кожну клітину і подарувала тілу приємні мурашки... Ви теж це вічули? Так! Це - Джаз! І не просто джаз, а унікальна форма мистецтва від нього, від Луї Армстронга («Сетчмо» – батько-засновник джазу).
«Армстронг не просто король джазу, він душа цієї музики, - писав автор однієї з перших книг про джаз Р. Гоффен. - Він являє собою той рівень, на який у джазовій музиці дорівнює все. Він - єдиний незаперечний геній, яким володіє американська музика».
Шлях до успіху музиканта нагадує американську мрію. Його дитинство – нелегке, з великою кількістю роботи і з мінімальними радощами. Та неабиякі здібності та любов до співу просто не могли не привести до успіху.
І успіх прийшов. Прийшов з композицією "When It's Sleepy Time Down South". Вона була виконана у фільмі "Safe in Hell". Армстронгу вона принесла шалену популярність. А зараз, пісня вважається справжнім джаз-стандартом.
Про родзинку засновника джазу.
Вірною супутницею Армстронга на сцені завжди була його труба. Щоправда, від початку музикант навчився неправильно складати губи та язик під час гри на інструменті, але саме ця помилка, за словами експертів, стала його ж перевагою. Адже хибна гра дозволяла Армстронгу брати високі ноти та видобувати чистий, потужний звук.
Легендарний джазмен не страждав від зіркової хвороби і охоче виступав всюди, де його чекали. На додаток до своїх здібностей, Луї був справжнім естрадником. Йому подобалося догоджати публіці, він частенько жартував і широко усміхався білозубою посмішкою, виконуючи популярні пісні і музику з різних шоу. У результаті цього Армстронгу вдалося завоювати ширшу публіку, ніж суто джазовим виконавцям. Його іноді критикували за це. У відповідь на це Луї говорив, що він не збирається слухати тих, хто не розуміється на нотній грамоті, хто намагається вчити його як грати на інструменті.
Луї Армстронг подарував людству велику кількість джазової музики та хітів, але найвідомішими стали "Hello Dolly!"(найвідоміший хіт) та "What a Wonderful World"(хіт став популярною класичною мелодією).
Для мене Джаз - це абсолютний релакс, котрий дарує волю як душі, так і тілу! А для Вас?