ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Made in Ukraine: "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила"
Якщо з україньким кінематографом справи йдуть набагато краще, то от мультфільми вітчизняного виробництва - скоріше рідкість, аніж правило. Та нічого не вічне. І хоч і потроху, але анімаційна сфера України теж стала відроджуватися. І ось, з 7 березня на великих екранах  з'явився повнометражний мульфільм "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила", режисером якого став Олег Маламуж.
Робота над ним тривала цілих 5 років, і перше, що здивувало глядачів - це український дубляж. Так, так, саме дубляж. Адже якщо уважно придивитися, то можна помітити, що всі герої насправді мають англомовну артикуляцію.
f83ffd47d38624d9587d66b13da69d87daf71b33
Хтось може скептично зауважити, що створювався він не для українських дітей. Але маємо сказати, що причина зовсім в іншому. Напевно, це один з небагатьох мультфільмів, який може конкурувати з закордонними. І тому команда, яка створювала історію про Руслана і Мілу орієнтувалася не тільки на українського, а й на західного глядача. Результат же не підвів - мультфільм було продано у 40 країнах.
Оригінальна озвучка проводилася в США, а українською відео було дубльовано вже опісля. Та маємо підтвердити, що такі маніпуляції ніяк не погіршили ані сюжет, ані сприйняття історії.
fullsize
До речі, сама історія, точніше її суть, вже відома багатьом. Адже основою стала поема Олександра Пушкіна. Але українські режисери та сценаристи додали сюди ще добротну ложку яскравого гумору та цікавих додаткових персонажів. Бродячий артист Руслан, закоханий в прекрасну доньку київського князя Мілу, відправляється визволяти свою кохану з рук злого чаклуна Чорномора. Останній викрадає дівчину, аби перетворити силу її кохання на власні могутні чари. Ох, скільки ж перепон його чекає на шляху.
mila_nadya
Поза кадром можна буде почути знайомі голоси українських зірок - учасників дуету Время и Стекло, Юрія Горбунова, Сергія Притули, лідера гурту "ТНМК" Фагота.
На те, щоб створити повнометражний український мультфільм було витрачено майже 100 млн. гривень. Та постаралися на славу, адже за два уік-енди анімація зібрала половину витраченої суми.
Якщо ви ще не встигли переглянути вибухово-пригодницьку фентезі історію, вперед до екранів.