ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Літо – не привід розслаблятися або правила фізичних вправ у спеку
Навіть якщо ви встигли привести своє тіло в форму до пляжного сезону, це зовсім не привід завершувати тренування. Якщо, звичайно, хочете, щоб ваші форми так і залишились спокусливими. А якщо ж вашої сили волі так і не вистачило, аби займатися хоча б двічі на тиждень, то спека також не є «відмазкою». Отже, давайте з’ясуємо, як правильно займатися фізичними вправами, коли стовпчик термометра перевалив за +25.
Тренери з фітнесу та силових видів спорту стверджують, що тренуватися можна практично в будь-яку пору року та при будь-якому температурному режимі. Головне правильно це робити:
hard-clients_big-523x3481-523x344
1. Не захоплюйтесь кардіо навантаженнями. Спека сама по собі є випробуванням для серцево-судинної системи, тому не варто її занадто перевантажувати. Краще замінити, наприклад, інтенсивний біг плаванням або йогою.
2. Знизьте темп. В спекотну погоду м’язи практично не потребують розігріву, тому скоротіть розминку вдвічі, а то і втричі.
3. Багато пийте. Причому робити це варто як до, так і після тренувань, але не під час. Все тому, що це збільшить потовиділення, і не тільки створить некомфортні умови для вправ, але може призвести також до судом. Причина такої неприємності – вимивання солей і мінералів. Але також варто зазначити, що одразу по завершенні вправ також не варто вживати льодяну воду, це створить додаткове навантаження на серце. Тому варто почекати хоча б пару хвилин.
Beautiful fitness athlete woman resting drinking water after work out exercising on beach summer evening in sunny sunshine outdoor portrait.
4. Вживайте більше вуглеводів. Часто після тренування влітку з’являється дивне бажання наїстися солодкого, або і взагалі випити літр газованого солодкого напою. Не лякайтеся. Так організм реагує на додаткову втрату рідини. Тому можна дозволити собі порцію заборонених солодощів, і не переживайте, вони зовсім не відобразяться на вашій фігурі.
5. Перекваліфікуйтесь. Які ж варіанти тренувань є найкращими в період спеки, щоб вони одночасно були корисними і безпечними? В першу чергу – водні процедури. В фітнес-центрах з басейнами звичайний заплив можна перетворити на повноцінне тренування, виконуючи в воді вправи з гантелями, займаючись акваджоггінгом або аквакомбатом. Але навіть звичайне плавання в озері або річці теж принесуть непогані результати. Але не забувайте, що голову обов’язково потрібно вкрити головним убором.
aquajogger
Як бачите, бути у формі можна завжди. Звичайно, якщо маєте якісь хронічні захворювання або почуваєте себе погано у спеку, проконсультуйтеся щодо можливості тренувань з лікарем. А у всіх інших випадках перестаньте виправдовувати свою лінь, і вперед до тренувань!