ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Хранитель історії – Бруклінський міст у США
Побувати у Нью-Йорку, і не побачити на власні очі величний і легендарний Бруклінський міст просто неможливо. Американці пишаються цим чудом інженерної техніки, яке оповите одночасно захоплюючою та трагічною історією. Привідкриємо цю завісу, і розповімо вам кілька цікавих фактів.
Міст був відкритий 24 травня, 134 роки тому, і до теперішнього часу продовжує залишатися не тільки головною магістраллю, що з’єднує Бруклін та Манхеттен, а і візитівкою всієї Америки.
Споруду почали будувати ще до того, як у США з’явилася Статуя Свободи, тому цю історичну пам’ятку там бережуть з особливою пильністю. Будівництво тривало більше 30 років, і коштувало близько 15 млн доларів на той час (в сучасному перерахунку це становить приблизно 320 млн. долларів). Але результат перевершив всі сподівання – величні гранітні башти, з’єднані міцними сталевими тросами виглядають грандіозно, і навіть дещо лякаюче, через свої розміри.
На момент свого відкриття, Бруклінський міст був найдовшою підвісною спорудою у всьому світі, і простягався майже на 2 км. Та за період будівництва цей гігант встиг забрати життя не однієї людини. Американцям навіть здалося в якийсь момент, що споруді не судилося бути зведеною. Адже спочатку від отриманої на будівництві травми помер головний інженер-розробник Джон Реблінг. Перейнявши справу батька, невдовзі загинув і його син. Та завершити розпочате таки вдалося дружині і матері загиблих – Емілі Реблінг.
Бруклинский-мост2
І справді Бруклінський міст став «щасливчиком долі», адже практично всі підвісні споруди, зведені в середні віки мали, на жаль, короткий вік.
Ну а для тих, хто поки не має змоги відправитися в подорож, і побачити красу на власні очі, Рекорд ФМ рекомендує переглянути фільми, в яких фігурує цей шедевр архітектури:
wx1080 (1)
«Кейт і Лео». Вчені довго намагалися винайти «машину часу», але виявляється, потрапити у майбутнє і повернутися назад можна, просто стрибнувши з Бруклінського мосту. Це відкриття зробив для себе головний герой, і потрапив в сучасну Америку, де зустрів кохання свого життя. До речі, міст у картині можна побачити у двох варіантах – таким, який він був на початку будівництва, і це ж архітектурне творіння, але вже через сотню років.
wx1080
«Я - легенда» і «Годзіла». Це, напевно, «страшний сон» американців, адже в обох картинах найбільший підвісний міст світу зазнає руйнувань. При чому цей процес відображений настільки яскраво і детально, що на якийсь час здається, що все відбувається насправді. В першому випадку його підривають американські солдати, щоб перепинити шлях для втечі зараженим вірусом людям, а у другій стрічці величезне і грізне створіння – Годзіла, намагаючись врятуватись від переслідувачів, заплутується в тросах, і руйнує будівлю.
p_f
«Манхеттен». Та завершувати нашу розповідь воліємо, все таки, на позитивній ноті, тому радимо переглянути роботу режисера Вуді Аллена. Це – чудовий приклад романтичного кіно, в якому життєві перипетії головного героя розгортаються на фоні вируючого життя Манхеттену, який, в свою чергу, неможливо уявити без славнозвісного мосту.
Відкривайте для себе світ, і насолоджуйтеся всім, що він нам дарує. А Рекорд ФМ бажає вам натхнення.