ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Якщо всі океани зникнуть…
Вода – основа життя. Світ, як і людина, не могли б існувати без цієї, здавалося б, банально простої рідини. Саме тому дослідження водних ресурсів не припиняється ні на мить, адже вони приховують ще так багато секретів. 8 червня відзначають Всесвітній день океанів, і ми вирішили дещо привідкрити завісу незвіданності, і розповісти про останні дослідження вчених в цій галузі.
Мільйони років назад на Землі існував один великий материк – Пангея, який омивався величезним океаном, що носив назву Панталасса. Та материкові формування були досить слабкими, з часом вони стали «розтягуватися», і в результаті розділилися, спочатку навпіл, а потім ще кілька разів. Так і виникли сучасні материки, які переділили водний простір, і утворили чотири океани.
map
Варто відмітити, що традиційна географія, яку знає більшість людей, наголошувала саме на такій кількості величезних водних артерій світу. Та у 2000 році Міжнародна гідрографічна організація об’єднала південні частини Атлантичного, Індійського та Тихого океанів, додавши до списку ще один пункт – Південний океан.
Паралельні дослідження австрійських та американських вчених виявили, що через 250 млн. років на Землі утвориться супер континент. Північна і Південна Америка стануть ближчими одна до одної, наблизиться до них і Азія, утворивши Амазію. Але при цьому перестане існувати Північний льодовитий океан.
Та сьогодні людство переймається більш реальними проблемами – забрудненням та надмірним нагріванням вод.
sonoran-desert-07-650x366
Люди нехтують простими правилами, не думаючи про наслідки. Тому пропонуємо буквально на хвилину уявити, що було б, якби всі світові океани зникли в мить:
1. Все життя людей перетвориться на війну за воду, навіть якщо на мапі залишаться річки та озера, адже вони складають лише 3,5% від усього водопостачання.
2. Людству доведеться негайно мігрувати, адже без океанів сонце просто вб'є б все живе в районі екватору. Саме завдяки водній поверхні його промені частково поглинаються, а течії регулюють розподіл тепла таким чином, що на планеті немає настільки спекотних чи холодних місць, в яких би життя було б неможливим.
3. Дощ стане рідкістю, і люди повернуться до часів початку Землі, коли доводилось тижнями молитися богам і приносити щедрі дари, аби з неба впало хоч трохи води. Всі рослини будуть поступово зникати, а тварини гинути.
11s3
4. Є й приємна новина – людство матиме доступ до підземних вод, і, можливо, зможе забезпечити себе питною водою. Та її не вистачить для зрошення земель, а отже вирощування їстівного також буде неможливим.
5. Єдиним оазисом залишиться Антарктида. Та це спричинить масові міграції, і все життя людей буде зконцентроване на постійному зборі антарктичного льоду.
Не надто райдужні перспективи, правда? Саме тому вчені, дослідники і звичайні активісти щороку проводять безліч заходів, на яких нагадують про важливість охорони довкілля. Адже ми хочемо жити на чистій планеті. Давайте піклуватися про те, що дає нам життя.