ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Як не збожеволіти на роботі: 5 способів провести обідню перерву з користю
Щодня десятки задач, вирішення питань, списки справ, які потрібно встигнути зробити до кінця тижня, місяця, року. Знайома ситуація? Але надмірна завантаженість роботою, як відомо, веде до професійного вигорання, а це шкідливо не тільки для вашої кар’єри, а й здоров’я.
Практично єдиний час, коли є можливість відпочити на переключитися – обідня перерва. Та багато хто, бездумно жуючи бутерброд, продовжує працювати і протягом цього безцінного часу. Так не можна!- кажемо ми вам, і пропонуємо кілька варіантів проведення обіду з користю для себе.
5144-1
1. Обов’язково поїжте. Хоч скільки б роботи у вас не було, вона нікуди не втече, а от можливість нормально поїсти – цілком. Саме тому не відмовляйте собі у поході в найближче кафе, столову, або зручно розмістіться, діставши свій ланчбокс.
Але і тут є свої нюанси. Аби активізувати мозкову активність на подальшу роботу, варто їсти продукти, які цьому сприятимуть. Найкращими в цьому списку є – риба, овочі, цільнозернові продукти, шоколад.
zvonok-1024x643
2. Переключіться. Розподіліть свій час так, аби у вас було 10-15 вільних хвилин, щоб прогулятись, вийти на вулицю, подихати свіжим повітрям, або просто переключити свою увагу з роботи на щось інше. Наприклад, зателефонувати близьким чи друзям.
Безперервні думки про роботу виснажують наш психологічний ресурс, а тому важливе рішення часто буває важко прийняти. Після відведеного для себе морального відпочинку спробуйте знову подумати про робочі справи. Впевнені, що рішення дасться вам набагато легше.
201524_900
3. Почитайте книгу. Давно носите в сумці нове видання улюбленого письменника? Чудово, значить щодня під час обідньої перерви приділяйте читанню деякий час. Це допоможе моментально відволіктися, а також розбавить пласт серйозних та напружених робочих думок.
obedennyj-pereryv1
4. Всі на природу! Неспішна прогулянка найближчим парком чи сквером, згідно досліджень, допомагає краще сконцентруватися в подальшому, та під іншим куток подивитися на робочі завдання. Ще одні дослідження з’ясували, що робота в озеленених районах сприяє кращому самопочуттю та настрою, меншій вірогідності розвитку депресії та стресу.
1361780213_21
5. Змінюйте місце роботи. Ні, ні, не поспішайте звільнятися. Якщо ваш офіс є демократичним місцем, де працівники мають можливість переміщуватися протягом дня, тоді вам неймовірно пощастило. Спробуйте розподілити ваш робочий день на блоки, і кожен з цих блоків виконувати в іншому місці. Такі невеличкі переїзди підвищать працездатність, і ви самі помітите, що беретеся за роботу більш охоче, аніж коли сидите за звичним столом.
Обідня перерва – законний час для відпочинку, а тому не позбавляйте самі себе можливості витратити його на приємні заняття.