ЦІКАВЕ

Автор: alena
ГІРКІ ЖНИВА
Фільм "Гіркі жнива" створений канадським режисером українського походження Джорджом Менделюком - виходить на екрани кінотеатрів США та Великобританії. Своєю появою він знову звернув увагу глядача на минуле і не тільки.
Головні ролі у стрічці виконали голівудські та британські актори Теренс Стемп (Зоряні війни), Макс Айронс (Доріан Грей), Саманта Баркс (Дракула. Невідома історія) та Баррі Пеппер (Врятувати рядового Раяна), Тамер Гассан (Гра престолів). Також у картині грають українські актори Остап Ступка та Олександр Печериця.
Фільм зображує катастрофу, спричинену політикою радянського лідера Йосипа Сталіна, який мав на меті зміцнити комуністичну владу й знищити найменші прояви незалежності України. Але цей фільм – це передовсім історія кохання, наголошує його режисер Джордж Менделюк. ​
1
"І хоч у фільмі ми й говоримо про Сталіна, показуємо Сталіна і те, як він організував цей штучний голод, але насправді очевидне зараз те, що з окупацією Криму і сходу України та ж сама історія повторюється", – каже Менделюк.
Зйомки фільму почалися влітку 2013 року після затвердження остаточної версії сценарію, яких усього було 12. Багато ключових пасторальних сцен знімали на території етнографічного музею просто неба у селі Пирогові, що поблизу Києва. Види Московського кремля знімали в Лондоні. Заключний етап зйомок відбувався якраз тоді, коли на Майдані вирували протести. Актори їх підтримували, розповідає Менделюк і згадує, що тоді з їхньою появою на знімальному майданчику часто пахло паленою гумою.
В український та американський кінопрокат "Гіркі жнива" вийдуть 23-24 лютого, далі планується прокат в кінотеатрах усього світу.
Бюджет кінострічки 20 мільйонів.
Поєднання українського та зарубіжного створює особливу атмосферу. Тому чекаємо виходу фільму на широкі екрани.