ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Health: як вберегти себе від теплового удару
Цьогорічне літо хоч і не занадто балує нас спекою, та все ж періодично дарує можливість насолодитися сонячними променями. Та в спекотну погоду ми часто забуваємо про заходи безпеки, і насолоджуємось теплом, нехтуючи ними. А дарма. Адже одного разу прийшовши додому, або ж навіть і на вулиці, ваше самопочуття може раптово погіршитися, а причиною тому буде тепловий удар.
Про шкоду, яку завдає організму перегрів під прямими променями сонця сказано вже багато. Та, на жаль, багато хто не дослухається до порад медиків, і, в кінцевому випадку, таки до них і потрапляє. Щоб цього не сталося, радимо запам’ятати кілька простих правил:
Family Vacation --- Image by © Darius Ramazani/zefa/Corbis
1. Знизьте темп. В першу чергу це стосується людей похилого віку та дітей. Їм варто уникати прогулянок в обідню пору. Краще робити це з 8.00 до 10.30 або після 17.00.
Тим, хто займається спортом теж варто передивитися графік своїх тренувань, та замінити силові вправи на водні процедури, або на час спеки перейти на йогу або стретчинг.
teplovoi_udar
2. Зберігайте водний баланс. Відправляючись на вулицю, обов’язково потрібно мати при собі пляшку з водою, соком, квасом, компотом. Рекомендована кількість випитої рідини на добу має бути 1,5-2 л. Та варто зауважити, що улюблены багатьма супер охолоджені напої, хоч і чудово освіжають і тамують спрагу, та все ж не рекомендовані до вживання в спеку. Все тому, що для того, аби нагріти їх в шлунку, організм починає витрачати енергію, а значить, виділяти тепло – тобто нагріватися. Таким чином замість охолодження ми ще більше піддаємо себе перегріву зсередини.
teplovoy-udar
3. Група ризику. Згідно медичних досліджень, одними з найбільш схильних до теплового удару є люди, що хворіють на цукровий діабет. Причина проста – підвищений рівень цукру в крові сприяє частішому сечовипусканню, тобто зневодненню організму. Тому тим, хто має такі проблеми зі здоров’ям, варто бути особливо обережними.
прием-таблеток
4. Передивіться список препаратів, які ви приймаєте. Існують ліки, які можуть сприяти виникненню больової реакції на тепловий удар. Таке може статися, якщо ви приймаєте антигістамінні препарати, діуретики, таблетки для схуднення, антидепресанти. Якщо такі ліки вам справді необхідні, тоді варто себе берегти від теплового удару вдвічі ретельніше.
Всім також відомо, що лікарі радять носити в спеку вільний одяг з натуральних тканин, і обов’язково мати головний убір. Такі прості правила часто зберігають здоров’я, та навіть рятують життя.