ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Джо Кокер – людина-легенда
Він увійшов в список «100 найкращих виконавців світу», мав честь виступати перед Королевою Великобританії та кількома президентами США, неймовірна Катрін Деньов без вагань погодилась знятися у його кліпі, а у фільмі «9 ½ тижнів» під його легендарний хіт «You can leave your heat on» роздягалась Кім Бесінджер. Він пішов з житті на 71 році життя, але назавжди залишився у пам’яті прихильників. Він – Джо Кокер.
20 травня – день народження співака. Пропонуємо згадати, яким він був за життя.
Перші спроби «вийти в люди» з презентацією власної творчості, практично нічим не відрізняються від сотень схожих історій великих зірок. Підробіток в клубі, власний гурт, перші успіхи і невдачі, розпад колективу. Напевно, всі ці випробування обов’язково треба було пройти молодому Джо, щоб, нарешті, зрозуміти масштаб власних можливостей. У 70-ті роки він став популярним блюзменом, публіка прийняла на "ура" всі п'ять його платівок.
Але от свій привабливий хриплий голос співак отримав зовсім не від природи, а внаслідок тривалої депресії, під час якої він зловживав алкоголем і наркотиками. Незважаючи на шалений успіх та кілька записаних платівок, одне з перших тривалих турне зовсім вимотало співака, і цілих п’ять років Джо Кокер балансував на грані фолу. Після того він навіть намагався за допомогою хірургічного втручання повернути звичайний голос, але це виявилось неможливим. Та хрипота стала його головною «фішкою», яка згодом зводила з розуму багатьох жінок.
Після такого важкого періоду співак таки взяв себе в руки, адже відчував грандіозну підтримку фанатів, які пробачали йому навіть появи на сцені у нетверезому стані. У 80-х він записав цілих вісім альбомів, відіграв сотні концертів і випустив кілька саундтреків до фільмів, одним з яких і була картина «9 ½ тижнів». За хіт «You can leave your heat on» Джо Кокера стали називати "королем стриптизу", а працівниці розважальних закладів залюбки оголяли свої тіла під спокусливі мотиви.
Окрім творчості співак активно займався і благодійністю. Він допомагав собачим притулкам, а переїхавши жити з дружиною до невеличкого містечка Крауфорд (штат Колорадо, США), заснував благодійний фонд, який до сьогодні займається допомогою дітям та підліткам з притулків та неблагополучних сімей. Проект включає в себе доступ до освітніх програм, занять спортом та мистецтвом, а також психологічну та матеріальну допомогу.
Останні роки свого життя Джо Кокер боровся з раком легенів, але не здавався. Незважаючи на свій вік блюзмен активно спілкувався з прихильниками у соцмережах, і ходив на зустрічі з фанами.
Джо Кокера не стало в 2014 році, але його пісні вічні.