ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
Довгоочікуваний безвіз: чи стане мрія дійсністю?
Шлях України до Європи часто є тернистим та непростим. Велика кількість очікуваних рішень зривалася в останній момент, реалізації реформ іноді давала збій, та надія на те, що скоро українці матимуть можливість вільно пересуватися Європою без необхідності оформлювати візи, стала практично реальністю. І чекати залишилось зовсім недовго – 11 червня безвізовому режиму буде даний «старт».
Та давайте спробуємо розібратися, що насправді це означає, і чи правильно наші люди розуміють цей термін.
В першу чергу варто відзначити, що після підписання доленосних для України документів, ніхто не відміняє шенгенські угоди. А згідно з ними в Європу може відправитися та людина, яка має біометричний паспорт. Тому якщо думаєте, що на кордоні «пронесе», помиляєтесь, працівники прикордонної служби будуть слідкувати за цим дуже суворо.
57ef9b7e82ff2
Європейці вже давно не пред’являють виписки з банківських рахунків та квитки на зворотній рейс. А от українцям все ж радять перед поїздкою підготувати подібні документи, адже прикордонники можуть в будь-який момент попросити показати копію бронювання готелю чи виписку с банку.
Ті, кому до цього часу пощастило оформити шенгенську візу, можуть їздити по ній до закінчення строку дії.
Також варто запам’ятати, що безвізовий режим не дає права на роботу. Тому тих, хто вирішив «мотнутись на заробітки» на кілька місяців, одразу попереджаємо – для цього, як і завжди, потрібен дозвіл на проживання або відповідна робоча віза.
g003
Є ще один важливий момент. Якщо керівництво нашої держави і чиновники усіх рівнів в якийсь момент вирішать, що підписані документи надають право забути про дані зобов’язання, і припинять рухатись в напрямку викорінення корупції, то ЄС завчасно прийняла механізм регулювання такого питання. Відповідно до нього безвізовий режим може бути тимчасово призупинений, якщо, наприклад, в країні будуть порушуватися права на свободу слова, кількість людей, яким було відмовлено у в’їзді буде надто великою, суттєво збільшиться кількість прохань про притулок та інші.
1403855732
Протягом як мінімум 7 років відповідні інституції ЄС будуть уважно контролювати хід виконання реформ.
Тобто після отримання безвізу українці повинні будуть скласти справжній іспит на порядність, відповідальність та відповідність нормам ЄС. Формула проста – від звичайних громадян тепер буде залежати доля безвізу для всієї країни. Тож будьмо освіченими та культурними, аби підтвердити право називатися «європейцями».