ЦІКАВЕ

Автор: Katrin
День знань: вчитися по-новому, як це?
Традиційна святкова лінійка, першачки з великими портфелями, їх схвильовані батьки, дорослі старшокласники, які востаннє приходять на свято першого дзвоника – все це обов’язково буде 1 вересня. Та шкільну освіту цього року чекають і багато нововведень. Про них і піде мова далі.
Будь-яка школа, у великому місті чи небагаточисельному селі мала до сьогодні однакові навчальні плани. Та з початком нового навчального року все зміниться. Міністерство освіти України вирішило надати учбовим закладам більшої свободи вибору, і дозволяє відтепер самостійно формувати навчальні програми та обирати кращі методики.
11_main
Анонімні оцінки
Пам’ятаєте, як соромно було, коли ти не встиг підготуватися до контрольної, і вхопив двійку (ну, або ж 3-4 бали)? Хотілося просто крізь землю провалитися, коли вчитель оголошував результати перед усім класом. На щастя учнів, тепер окрім батьків і їх самих ці оцінки знати ніхто не буде. Ніяких тобі дошок пошани з найкращими учнями. Таким чином всі мають почуватися рівними, незалежно від рівня знань. Чи вплине це якимось чином на мотивацію бути кращим, або підтягнутися до рівня відмінників, покаже час.
112756_or
Спрощення для першачків
Напевно, адаптуватися і навчитися вчитися найважче все ж тим, хто вперше переступає поріг школи. А так як діти зараз стають першокласниками у 6, а не у 7 років, то і навантаження вирішили дещо зменшити. Це дасть можливість маленькому організму звикнути до нового режиму.
З 1 по 4 клас оцінки матимуть словесний вигляд – «добре», «чудово», «погано». Писати у перших зошитах дозволяється пастою будь-якого кольору, окрім червоної, вона так і залишається прерогативою вчителя.
Не виникне ніяких проблем і з тим, якщо дитина захоче писати олівцем, при чому так робити вона зможе аж до 3 класу.
children-at-school
Оновлена програма для середньої школи
Предмети для учнів 5-9 класів обов’язково оновляться і стануть більш різноманітними. Так, наприклад, на фізкультурі діти будуть не тільки здавати конкретні нормативи, а й матимуть можливість навчитися грати у петанк, регбі, а дівчатам покажуть основи степ-аеробіки та чірлідінгу.
Твори з української мови будуть максимально наближеними до реалій сучасного життя. Учням пропонуватимуть висловитися на тему фінансової грамотності або, наприклад, екологічної безпеки.
1409305026
Уроки праці в багатьох школах відтепер не будуть проходити окремо для дівчат і хлопців. Кожен з учнів зможе сам обрати вид діяльності, який йому до вподоби, і створювати проект, застосовуючи різноманітні технології.
Ну, і найприємніше, що тішить як учнів, так і батьків – відсутність домашнього завдання на канікули та святкові вихідні.
Отже, реформа освіти починає діяти. Чи вдасться впровадити її без проблем, буде видно лише з часом, але зрозуміло одне – школа відтепер, нарешті, наближається до реальних життєвих потреб і викликів, справлятися з якими діти починають навчатися вже сідаючи за парти.