День знань: вчитися по-новому, як це?
Традиційна святкова лінійка, першачки з великими портфелями, їх схвильовані батьки, дорослі старшокласники, які востаннє приходять на свято першого дзвоника – все це обов’язково буде 1 вересня. Та шкільну освіту цього року чекають і багато нововведень. Про них і піде мова далі.
Будь-яка школа, у великому місті чи небагаточисельному селі мала до сьогодні однакові навчальні плани. Та з початком нового навчального року все зміниться. Міністерство освіти України вирішило надати учбовим закладам більшої свободи вибору, і дозволяє відтепер самостійно формувати навчальні програми та обирати кращі методики.
Анонімні оцінки
Пам’ятаєте, як соромно було, коли ти не встиг підготуватися до контрольної, і вхопив двійку (ну, або ж 3-4 бали)? Хотілося просто крізь землю провалитися, коли вчитель оголошував результати перед усім класом. На щастя учнів, тепер окрім батьків і їх самих ці оцінки знати ніхто не буде. Ніяких тобі дошок пошани з найкращими учнями. Таким чином всі мають почуватися рівними, незалежно від рівня знань. Чи вплине це якимось чином на мотивацію бути кращим, або підтягнутися до рівня відмінників, покаже час.
Спрощення для першачків
Напевно, адаптуватися і навчитися вчитися найважче все ж тим, хто вперше переступає поріг школи. А так як діти зараз стають першокласниками у 6, а не у 7 років, то і навантаження вирішили дещо зменшити. Це дасть можливість маленькому організму звикнути до нового режиму.
З 1 по 4 клас оцінки матимуть словесний вигляд – «добре», «чудово», «погано». Писати у перших зошитах дозволяється пастою будь-якого кольору, окрім червоної, вона так і залишається прерогативою вчителя.
Не виникне ніяких проблем і з тим, якщо дитина захоче писати олівцем, при чому так робити вона зможе аж до 3 класу.
Оновлена програма для середньої школи
Предмети для учнів 5-9 класів обов’язково оновляться і стануть більш різноманітними. Так, наприклад, на фізкультурі діти будуть не тільки здавати конкретні нормативи, а й матимуть можливість навчитися грати у петанк, регбі, а дівчатам покажуть основи степ-аеробіки та чірлідінгу.
Твори з української мови будуть максимально наближеними до реалій сучасного життя. Учням пропонуватимуть висловитися на тему фінансової грамотності або, наприклад, екологічної безпеки.

Уроки праці в багатьох школах відтепер не будуть проходити окремо для дівчат і хлопців. Кожен з учнів зможе сам обрати вид діяльності, який йому до вподоби, і створювати проект, застосовуючи різноманітні технології.
Ну, і найприємніше, що тішить як учнів, так і батьків – відсутність домашнього завдання на канікули та святкові вихідні.
Отже, реформа освіти починає діяти. Чи вдасться впровадити її без проблем, буде видно лише з часом, але зрозуміло одне – школа відтепер, нарешті, наближається до реальних життєвих потреб і викликів, справлятися з якими діти починають навчатися вже сідаючи за парти.